Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Karos kávégép, dugulás?

Karos kávégép, dugulás?

Figyelt kérdés

Sziaszok!


ROYAL SYNCHRO 2GR típusú karos kávégépnél lenne egy kis problémám.


A fém tálca alatt található egy tartály amibe, belefolyik a forróvíz ill. zacc.. Ezt szoktam tisztítani, de most szerintem lehet a csőben egy dugulás, mert nagyon hamar megtelik..


Mit javasoltok, mit tegyek? Valamilyen tisztítófolyadékot esetleg a csőbe fecskendezni? Vagy mi az erre bevált módszer? :)


Köszi a válaszokat ;)



szept. 15. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A ti gépetek ipari léptékben nagyon picike, mennyire van leterhelve? Kávéház vagy csak kisétterem?


A kávégép tisztítóból (puly caff) csinálj egy két literes oldatot, öntsd rá, és hagyd benne pár órára. Az szét fog marni minden organikus dolgot.


Egyébként a zaccnak NEM kéne nagy mennyiségben belemenni a gépbe.


A zaccpogácsát beleütöd a zacckukába, ha rendesen le van tömve, nem kéne túl soknak maradni rajta.

Kicsit meg kéne nézni az őrleményt is, mert ha túl nagy szemű, lehet azért is szétmorzsál, és túl sok kosz van.



Ez a cucc gondolom van, nem? Minden este át kéne mosni vele.

[link]

Nálunk a "tejes" lefolyóba is bele szoktuk önteni ezt az oldatot, mert különben belerohad és büdös lesz.

szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

áhh köszi szépen, ezt fogom csinálni! :)


Kis étterem, nincs nagy fogyasztás igazából..


Sok zacc nem megy bele, csak az miután levettem a kart és öblítem..


köszi szépen remélem így megoldódik! :)

szept. 15. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez lesz az.

A kart nem mosod le. A zacc kuka után van egy száraz hangedli, azzal töröld le tisztára belül, de ettől több nem kell.


Az egyetlen ok, amikor (legalábbis én) meleg vízben mosdatom a kart, az a reggeli indulás, hogy tuti lejöjjön róla az áztató lé.


Egyébként meló közben, két töltés között csak a ruhával áttörlöm és ennyi.


Egy kávézóban ez amúgy is túl sok extra víz használat lenne, kiürülne a termosz tank. Ha egyszerre négy eszpresszót készítesz, és mind után öblögetsz az temérdek víz. Meg itt lesz a vendég a jövő héten is, mert nem is túl haladós.



A zaccnak szépen egyben kéne lenni, pogácsában.

Ha "hasmenése" van, az arra utal túl laza, túl durvára van őrölve a kávé.

Ha berobban vagy felragad akkor meg túl finom az őrlemény.

Ha ilyen balesetek vannak, papírral szépen összeszeded, nem mosod bele a gépbe.



Éjszakára meg elsőre berakom a vakot, száraz porral kimosom a gép belsejét. Aztán beletöltöm a lefolyókba a port oldott formában.

Az egész tálcát kiszedem, nem tudom nálatok kijön-e, de mi le szotuk mosni a konyhában.


Aztán kiszedem a szűrőket, és azok meg a karok fém része be vannak áztatva reggelig a puly puffba, az leszedi a patinát. A tejkart is beáztathatod ha kell.

De még a csészéket is néha, ha zárva vagytok nagytakarítás, egy nagy lavórban nyugodtan áztad be ebbe, szép tiszták lesznek.


Csak vigyázz vele, ez egy ipari szer, nedves állapotban mar. Kezedet is.

szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha két töltés közt vízzel mosod, attól egyébként koszosabb is lesz, mert a nedves felületre kiül a száraz kávépor.


Aztán jól bele is ég mindenhová, a gumira, meg belemosódik a bögrébe.

szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az infokat, ma nem dolgozom, de holnap csinálok a gépről ill problémáról egy videot, elküldhetném majd privátban?
szept. 15. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan.


Lehet szervíz lesz a vége, de azért remélem megoldódik csak egy nagytakarítástól.

szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!