Miért van, az ,hogy egyre kevesebb kocsma van, és egyre
több zár be?
Hm... Ugyan mi lehet... Pénz hiány, esetleg?
2023. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Tényleg kicsi faluban nincs elég ember ahhoz, hogy több embernek megérje kocsmát üzemeltetni. Plusz a fiatalabb korosztály nem is igazán szereti a kis vidéki kocsmákat. Én sosem mentem be az ilyenekre, legjobb barátnőm szintén kisebb faluban lakik, ő sem megy be az ilyen kis kocsmákba, inkább ha úgy van inkább a közeli városban keresünk egy helyet
2023. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
De városokban is ezt láttom, sorra zárnak be, illetve egyre kevesebbet vannak nyitva.
Nincs pénzük az embereknek kocsmába járni
A kocsmába a melósok csoró emberek jártak, ott beszélgettek iddogáétak, elütötték az időt.
De ma már annyira drága minden, illetve inkább olyan szarok a fizetések hogy nincs az embereknek pénzük arra hogy a kocsmákban iddogáljanak.
Az alkeszek is inkább megevszika közértben és megisszák otthon, mert a kocsmai piálás megfizethetetlen a magyar átlag embernek
2023. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Az az oka, hogy az a réteg, aki régen megengedhette magának a kocsma "luxusát" az manapság még lejjebb csúszott anyagilag. Nem vitatom, hogy van egy réteg, aki feljebb jutott, de sok olyan térség van az országban, ahol látszik, hogy a rendes étkezésre sem futja. Ha nem élsz ott, nem jársz arra, akkor nem látható, csak ha épp belefutsz a hírekben vagy egy-egy riportban, hogy ez is itthon van. Budapesten, nagyvárosokban, agglomerációban élők, felkapott kiránduló helyeken járók szokták ezt nem észrevenni.
2023. szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
Drága a pia a kocsmákban. Sokkal jobban megéri megvenni az üzletben a piát és otthon meginni. Bár én egyáltalán nem iszok alkoholt, de ismerőseim mind egyhangúan ezt mondják.
2023. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Persze, hogy bezárnak, hiszen a fenntartási költségek olyan magasak lettek, hogy nagyon sok hely egyszerűen képtelen akkora bevételt összeszedni, hogy a hó végén plusszban legyen a kassza. Ezek mellett nyilván a vendégkör is megcsappant, vagy ritkábban megy vagy egyáltalán nem jár már. Abból 4-5 tipik alkeszből aki mindig ott lebzsel a kocsma környékén (de igazából nem fogyaszt sokat, mert kikér egy fröccsöt azt szorongatja 2-3 órát) abból meg messze nem lehet fenntartani egy ilyen helyet.
2023. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Kevesebb zárt be, mint kéne
2023. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Megváltozott a világ. Faluhelyen a nehéz, hajnaltól mikulásig tartó munka után nem is vágytak az emberek semmire, mint beszélgetni bor mellett. Trágyahordás után a paraszt nem fürdött meg, nem öltöt magára esti dresszt és nem ment el a közeli kisváros színházába megnézni az Otellót.
Sok fiatal nem marad meg falun. A gépesítés ellenéri is kemény munka. De aki mégis marad ennél, sok egyéb pihenési lehetőséget talál. Sörözgetni internet mellett is lehet.
A városokban a hagyományos talponállók (ez komcsi találmány volt) eltűntek, a kocsmák nem, csak átalakultak. Nem a berúgásra alapozzák az üzletet, hanem a valamivel kulturáltabb alkoholfogyasztás került előtérbe.
2023. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
Már a covid alatt is a dohányboltok lettek a kocsmák.
Némileg olcsóbb is.Más kérdés hogy nincs pénzük az embereknek így megveszik boltban.
2023. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
További kérdések: