Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Siòfokon felvennének bárhova...

Siòfokon felvennének bárhova pultosnak tapasztalat nèlkül?

Figyelt kérdés

Most csinàlom a mixer szakmàt. Beszèlek angolul, ès valamennyire nèmetül is. Siòfokra viszont lehet, hogy csak több èves tapasztalattal vennènek fel.

Mit csinàljak, hogy nagyobb esèlyem legyen? Vagy ìgy egyàltalàn nincs?



2023. ápr. 19. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
nem
2023. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Koktél pincérnek lehet nem, de pultozni simán. Egy rumos kólát szerintem simán összeütsz te is, és a sör csapolása is menni fohlg.


Ha lesz már pár hónap rutinod, akkor elkezdhetsz kacsingatni a komplexebb dolgok felé.

2023. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Akik az #1-est lepontozzák azok azt állítják, hogy a kérdezőt bárhová felvennék tapasztalat nélkül. Amúgy tapasztalattal sem vennék fel bárhová, mert egyik helyen ezt másikon meg azt várják el még azon kívül.


Nagy az isten állatkertje.

2023. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszi!

#3 A bàrhovàt úgy értettem, hogy van-e legalább 1 olyan hely. Lehet helytelenül hasznàltam amúgy, de szerintem érthető.

Az egyest èn mèg nem pontoztam le, de azèrt tennèm, mert általában minden kérdésnél szerintem elvárunk egy magyarázatot. Az oké, hogy igaza lehet, de jó lenne egy magyarázat.

2023. ápr. 20. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha élesben nem vendéglátóztál még, akkor kezdj az alapoknál.

Ez egy gyakorlati dolog, nem fogod tudni könyvből megtanulni az izommemóriát.

Az egy dolog, hogy 10-15 koktél recept egy verziója ott a fejedben (ami nem pont az amit az az x hely csinál), de ez nem jelenti azt, hogy ha rendelnek 15 különbòzőt ebből, akkor nem fogsz belezavarodni. És ez lesz órákon át.


Valszeg a legalján kezdessz te is, egyszerű dolgokkal, pohár szedés, prep, árutöltés, kassza stb.

Ha ezek beidegződnek, akkor természetes úton fogsz fejlődni.



Pl ha van egy rutinod a mosogatógéppel, akkor tudni fogod, hogy ha pl a martinis poháron ott a rúzsfolt, azzal mit csinálj, ha beletörik a pohár a jégbe, akkor hova nyúlj, vagy mondjuk az öt literes fejjel lefele álló vodkát hogy kell azzal a pult mögött tárolt kis műanyag darabbal belepattintani abba a bizbacba, hogy ne essen ki.


Ezek egy része nem általános, hanem kis egyedi dolgok amiket csak a rutinos dolgozók tudnak.

2023. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

#3 Te meg nem tudtad a magyarul feltett kérdést értelmezni! Nem azt kérdezte, hogy mindenhová felvennék-e, hanem hogy valahová, azaz egy helyre.

Erre pedig tényszerűen az a válasz, hogy 100%, hogy lesz olyan hely, ahová felveszik, rengetegen mennek nyaranta tapasztalat nélkül/minimális tapasztalattal a Balatonra dolgozni.

Szóval ja, nagy az Isten állatkertje, te vagy ott a legnagyobb majom.

2023. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

#6 te sem ismered a bárhová szó jelentését összekevered a valahova szóval. De sebaj, a kisegítőben nem szükséges többszótagú szavakat ismerni.


Egyébként tényszerűen az a válasz, hogy nem lehet tudni, hogy felvennék-e.

2023. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ilyen tudással bárhová felvesznek" = ilyen tudással MINDENHOVA felvesznek.


Tényszerűen...

2023. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!