Átlagba, általánosságba nézve kb. hányszorosa egy tányér étel ára az összeállítási árához képest az éttermekben?
Minimum 2-3 szoros.
Egy szelet rántott hús, sült krumplival 3000 Ft.
Szerintem max. 1000 Ft.
Ezért szoktam én otthon főzni.
@12: "Természetesen a te számolásodnak is van létjogosultsága". Nem akarok bunkó lenni, de nem, nincs létjogosultsága. Mert ez annyira leegyszerűsített számolás, hogy teljesen értelmetlen. Rengeteg cikknél kommentelnek hasonlót, hogy x étel y forint étteremben "én meg kimegyek a piacra megveszem a hozzávalókat ötöd áron" Ez azért sem releváns mert:
Fizetsz magadnak, mint szakácsnak?
Fizetsz magadnak, mint mosogató?
Fizetsz magadnak, mint felszolgáló?
Fizetsz ezek után járulékokat?
Kiszámolod a főzés rezsijét? Villany, víz..
Aztán a reszli apróságok:
Egy normális étteremben jobb féle szalvétákat használnak, általban valamivel többe kerül, mint az otthoni.
Kapsz adott esetben szószokat. Mustár, majonéz.. Ez utána mind megy a szemétbe, amikor leszedik az asztalt, akkor is ha hozzá se nyúltál. Otthon meg kiteszed a flakont és nyomsz amennyi kell.
Beleszámoltad azt is, hogy mondjuk a család nem eszi meg és valamennyi szemét lesz?
És még lehetne sorolni a végtelenségig azokat, ami miatt semmi értelme nincsen az ilyen összehasonlításnak, hogy "megveszem a piacon töredéke áron"
Arról nem is beszélve, hogy igen gyakran csak a 2-3 fő összetevőt veszik ilyenkor alapul, pl hús meg krumpli. A maradék, ami kisebb mennyiségben kell, azt nem is számolják.
Üdvözlet közel 10 éves konyhai tapasztalattal.
@13, de nem teljesen mindegy, hogy mennyit kap egy mosogató/szakács/pincér, ha nekem nincs pénzem étteremre, de arra van, hogy otthon csináljak magamnak rántott húst? Akkor meg minek számoljam bele? Simán jobb lehet az órabérem az éttermi dolgozóéknál, de ha magam főzök, akkor nem kell őket megfizetnem.
Én is étteremben dolgozom, eléggé főnöki pozícióban, szóval van rálátásom a dologra. Viszont a véleményem az, hogy rohadt sokat kell ahhoz keresni, hogy anyagilag megérje inkább étteremben enni. Természetesen vannak más szempontok is, a két legfőbb a kényelem és az, ha valaki nem tud jól főzni, szóval van az éttermeknek létjogosultságuk. De azért lássuk be, a magyar átlagnak muszáj számolgatnia. Aki meg nem szakmabeli, az nyilván csak alapanyagköltséggel számol, mert azért a főzés rezsijét kimatekozni elég bonyolult, a munkabér meg érdektelen ebből a szempontból. (Mondjuk szakmabeliként te is látod, én is látom, hogy felesleges számolgatni, otthon elkészítve olcsóbb, de ha valaki számolgatni akár, akkor miért ne tegye.)
@14: Az más kérdés, ha nincs és ez a probléma. Én nem erről beszéltem.
Én csak, és kizárólag arról a mentalitásról beszéltem, hogy "rohadt drága felőlem ott dögölhet meg az összes rájuk rohadhat, mert a töltött káposztához megveszem a hús meg a káposztát egy kondérra valóhoz 4000 forintért, akkor miért annyi az étteremben?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!