Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Baristák, melyik vegán tejjel...

Baristák, melyik vegán tejjel érdemes dolgozni?

Figyelt kérdés

Melyik tej a leginkább alkalmas tejhabosításra? És ízre melyik a legkevésbé gusztustalan kávé mellé?


Ha tudtok, márkát is írjatok, légyszi!


2021. jan. 25. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mandulatejjel jó tapasztalatom van, abból még talán jobb habot is lehet csinálni. Ízre nem tudom, milyen, az utolsó két decit loptam el a konyhából... (az egyetlen vendégnek, aki két év alatt megkérdezte, hogy tudok-e neki laktózmentes lattét csinálni.) Amúgy nem vagyok barista, de étteremben dolgozom.
2021. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a mandulatejet dicsérik... csakhát inkább a vendég, mint a készítő. Annyi tapasztalatom van, hogy a rizstej egy rakás sz.r.
2021. jan. 25. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, én nem kóstoltam, de nagyon egyszerű volt habosítani gőzzel, és tényleg hamarabb megvolt, mint tehéntejből. Csodálkoztam is.
2021. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A zsíros magtejek jók! Én sem vagyok barista, csak tej helyett iszom magtejekkel a kávét és kisérleteztem melyikkel lehet hasonló latte élményt produkálni.

A kesú és madula tej nálam is befutó.

A gabona tejeket kerüld, mert semmi zsír csak CH és azzal nem mész semmire (a zab és rizs a leggyakoribb).

2021. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 7. éve vagyok az, a beszállítótól a speciális barista terméket kell venni, nem megégetni(némelyik hőérzékenyebb mint az állati tej) figyelni a szavatosságot és akkor mind viselkedik.


Ízre meg egyéni ízlés kérdése.


Nekem érzékeny a gyomrom, az eszpresszó zsiradék nélkül túl savas, szóval kávéba mandulát, szóját vagy kesut szoktam.


Pár működő kombó:


Szójás-vaníliás latte


Kókusztejes forrócsoki (mint a bounty csoki)


Mogyorótejes latte, mogyorósziruppal


Mandulatejes fehérforrócsoki mézeskaláccsal


Rizstej epersziruppal, friss gyümölccsel, jéggel leturmixolva.


Zabtej+spenót+banán+mangó+jég leturmixolva. Lehet bele egy kis citromfüvet is tenni, ha kedveled az ilyesmit


Mandulatejes latte fehércsoki porral

2021. jan. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, márka kimaradt. Oatly és az Alpro Barista márkákkal volt eddig dolgom, nincs rájuk panasz.
2021. jan. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és matcha lattéhez a zabot vagy rizst ajánlanám
2021. jan. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. jan. 26. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!