Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes baristának tanulnom,...

Érdemes baristának tanulnom, ha érzékeny vagyok a kávéra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetem mellett kávézóban dolgozni, de nem ihatok kávét egy betegségem miatt.

2020. aug. 1. 10:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, érdemes. A barista szakmához nem elvárás, hogy igyál kávét.
Nem érdemes. Csak az dolgozhat baristaként, aki iszik kávét.
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól dolgozhatsz, ez olyan mint ha azt kérdeznéd hogy egy tejérzékeny ember lehet-e cukrász.
2020. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ihatsz kávét, nem tudod megkóstolni, hogy milyen amit csináltál tanulás közben, az nem előny. Nem tanultam még baristának, de biztosan néha meg kell (érdemes) kóstolni amit csináltál.

Miért pont barista akarsz lenni ha érzékeny vagy a kávéra?

2020. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Az érzékenység csak azt takarja, hogy nem ihatod vagy mondjuk a szagától is rosszul vagy?

Előbbinél szerintem nyugodtan tanulhatsz, utóbbi nyilván más tészta, de az már súlyos allergia.

2020. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Olyan munkát szeretnék suli mellé, ami nem ülős és sok ember között lehetek.

Ismerőseim dolgoznak kávézókban és ez tűnik nekem a legjobban illeszthetőnek a sulis elfoglaltságok mellé. Ebben a munkakörben a legtöbb alkalmazott diák, legalábbis ahol én lakom így van. Örülnék a fiatalos társaságnak.

Illetve az sem mindegy, hogy nem kell hozzá elvégezni egy 2 éves OKJ-t, hanem pár hónap alatt meg tudom csinálni a képzést.

2020. aug. 1. 12:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem allergia, hanem érzékeny vagyok az erek szűkülésére-tágulására. Aurás migrénem van a kávétól.
2020. aug. 1. 12:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az aurás migrén góctünetei


Vizuális tünet (látászavar): ez lehet pozitív fényvillanás, más szóval scintilláció, vagy negatív, latinul scotomának nevezett jelenség. Mindkét esetben átmenetileg megszűnik az éles látás.


Érzészavar (zsibbadás, érzéketlenség): lehet féloldali, egy vagy mindkét végtagot érintő zsibbadás, arczsibbadás, de ellenkezőleg, érzéskiesés is előfordul, amikor kiesik a normális tapintás, fájdalomérzés.


Beszédzavar (afázia): ilyenkor a beteg érti, tudja a szavakat, de nem képes kiejteni, megformálni azokat, ezért rövid időre beszédképtelenné válik, vagy beszéde érthetetlenné válik.


Izomgyengeség (parézis): ritkán jelentkezik a zsibbadással egy időben, vagy a nélkül is.


Agytörzsi tünetek: egyensúlyzavar, szédülés. A góctünetekkel egy időben, de legfeljebb 60 percen belül a migrénes fejfájás tünetei társulnak hozzá. Fontos tudni, hogy az auratünetek nem felelnek meg érellátási területnek. Közülük akár csak egy, kettő, vagy több is jelentkezhet egy időben.


Mivel dolgozni fogsz és emberekkel is foglalkoznod kell, így nem lenne előnyös, ha munka közben ilyen tüneteket produkálnál.

2020. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát elég nevetséges lenne egy olyan barista, aki egyáltalán nem ihat kávét. Én biztos, hogy nem rendelnék tőled semmit. Szerintem keress másféle diákmunkát, pl. pincérkedés...
2020. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És te azt honnan tudnád, hogy akitől rendeled, az issza-e? Ajánlani ő is fog ugyanúgy, ha kérdezed, a vendég kávéját meg nem kóstolhatja meg amúgy se.

Ha meg nem tanulta meg jól elkészíteni, nem is fogják alkalmazni.

2020. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem ajánlom.

Tanulás közben honnan tudod, hogy jól sikerült-e a kávéd, ha nem kóstolod meg? Azt nem tudom, hogy csak az illatából meg tudod-e.

2020. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
#7, 6 éve dolgozom baristaként a főváros- és környékén, soha nem ittam kávét, mert nem kívánom, és képzeld, egyetlen egyszer kérdezték meg, hogy "nekem melyik a kedvencem", őszintén elmondtam hogy nem kávézom, és ennek ellenére is "rendeltek" tőlem, nem is kevesen! De ha te azt mondod, hogy nem rendelnél tőlem kávét, mert nem iszom, a gyógyszertárból se vegyél X fajta fájdalomcsillapítót, mert az eladó nem azt szedi. :)
2020. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!