Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van valami külön elnevezése...

Van valami külön elnevezése annak, aki csak időszakosan vega?

Figyelt kérdés

#vega #nem vega
2017. máj. 9. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Divathóbort.
2017. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dellfil ***** válasza:
97%

Böjtölő, böjtöt tartó ember. Mondjuk vallási okokból nem eszik húst az év bizonyos szakaiban.

Sok vallásban van ilyen. Nézz utána, a Wikipédia segítségedre lesz. :)


dellfil

2017. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szereti a húst.


Èn nem vega voltam, hanem volt kb 2 év mikor hús szagától is rosszul voltam. Egyszerüen soha nem kívántam a húst, még étteremben is vega dolgokat ettem.

Habár megettem a parízert és még a nagyon friss rántotthúst megtudtam enni, de a sima sült husoktól rosszul voltam.

Aztán elmúlt. Akkor csak azt mondtam, hogy nem szeretem a húst, de nem mondtam azt hogy vega vagyok, mert más húskészítményt azért megettem.

2017. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kb 14 éves koromban kezdődött (most 33 vagyok, szóval nem "divathóbort")

Általában tavasz végétől ősz elejéig undorodom a hústól, 1-2alkalommal megkívánam a flekkent, de az is tényleg ritka, most szerintem 2 vagy 3 éve nem felkkeneztem, de összességében ezen idő alatt növényeket tudok csak enni, télen meg húst kívánok hússal, az érdekel, hogy erre van e valami megnevezés.

2017. máj. 9. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem hinném, hogy lenne. Nem kívánod a húst, ennyi. De nevezheted magad időszakosan vegának vagy akár arra az időszakra vegának is, ha semmilyen húst vagy állati zsírt, zselatint...etc. nem eszel (de hogy egyszerűsítsd a vendéglátóidnak a dolgot, akár rámondhatod nem vega esetben is. bár nekem vegaként is hússal főtt levest adtak s nem értették, mi a gond). Személy szerint nem szoktam vegának nevezni magam pár hónapra, ha nincs meg az az elhatározásom, hogy tartós lesz a dolog, de ez egyéni.


Ez csak egy címke, miért fontos ez? Sosem értettem. A te eseted még okés, de egyesek csirkét esznek és akarnak maguknak valami vega címkét. Mi a jó abban, ha szóban vegák vagyunk?

2017. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Húsmentes diéta.
2017. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem fontos egyáltalán, csak ma felmerűlt bennem a kérdés, hogy annyi féle nevő táplálkozási irányzat van, hátha van ennek is valami neve :)

Amúgy tudnék vegan lenni, de már csak a szakmám is kiölt már belőlem minden empátiát az állatok iránt (hentes)...

2017. máj. 9. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, a dietetikai megnevezése a flexitáriánus. Alapvetően hosszabb időszakokra vega étrendet követő egyén aki ezt megszakítva időnként húst is fogyaszt.
2017. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Az időszakos vega neve: átlag magyar, hó végén, fizu előtt :-D :-D :-D
2017. máj. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Én is időszakos vega vagyok. Két étkezés között nem eszek húst!
2017. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!