Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit szóltok ehhez a videóhoz?

Mit szóltok ehhez a videóhoz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=z0O_VYcsIk8


Szerintem nagyon jól bemutatja mik az emberek problémái (ha vannak) a vegetáriánusokkal, vegánokkal.



2016. jún. 17. 00:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Azt hogy az ilyen sztereotipizálások mindkét oldal számára ugyanannyira jogosak (semennyire):

[link]

2016. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy akinek baja van más étrendjével vagy diétájával az egy 3 éves gyermek szintjén áll agyilag.
2016. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem az étrendjükkel vannak problémáik, hanem az emberekkel. (szövegértés)
2016. jún. 17. 11:43
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Nekem is sok emberrel van problémám. Most akkor ebből mi következik?
2016. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Vegán vagyok, és soha az életben nem akartam másokat megtéríteni. Ha valakit érdekel a téma, persze szívesen beszélek róla, de nem nyomom le mások torkán az elveimet. Nyilván a saját igazamat meg védem, ha nekem támadnak, ami elég gyakran előfordul, annak ellenére, hogy nem reklámozom az életvitelemet.

Igen, valóban vannak ilyen idegesítő vegánok, mint amilyet ez a videó kifiguráz. Hidd el, a húsevők oldalán is van jó pár hasonló tenyérbemászó idióta.

Mindezek ellenére kifejezetten ostoba dolognak tartom megítélni valakit egy buta sztereotípia miatt.

És igen, igaza volt a második válaszolónak. Aki valakit az étrendje alapján ítél meg, az gyenge elméjű, mindegy, hogy vegán vagy húsevő.

2016. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Még mindig nem az étrendjükkel van baj, hanem magukkal az emberekkel, és a viselkedésükkel. És igen, a " húsevők", azaz mindenevők, hogy pontosak legyünk, is lehetnek idióták, de én azt vettem észre, hogy minden vegánból kihozható ez a térítő duma, míg a legtöbb mindenevő csak legyint egyet és megy tovább.
2016. jún. 17. 14:53
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként kifejezetten nincs igazad: A legtöbb húsevőnek amikor megkérdőjelezik a cselekedetei moralitását, legyintés helyett a legbutább kifogásokkal tudnak visszavagdosni (Mind ismerjük már ezeket: "dehát a növények is éreznek", "dehát nézd a fogaimat", "dehát az állatok is esznek húst", "dehát ha egy lakatlan szigeten lennék", ésatöbbi).
2016. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

De az étrendjük miatt általánosítasz, mert van 1-2, aki hülyén viselkedik.

Leírtad a kulcsszót: "kihozható"

Igen, kihozható, amikor dagadt, tájékozatlan, egészségtelen emberek kezdik el osztani az észt, és idiótaságokkal érvelni, mint pl.: Há' de mindenevők vagyunk he!" (fogalmuk sincs, hogy miből épül fel a hús, és miként lehet azt pótolni) "Há' de az mán' úgyis meghalt, akkor nem mindegy?" (a kínálatot még mindig a kereslet határozza meg), "Há de nem is élt vóna' ha nem tenyésztjük!" (én sem élnék, ha a szüleim nem akarták volna, mégis becsukják őket, ha megölnek. Mások etikai nézetét pedig ostobaság bírálni). "Há' de a növények is éreznek fájdalmat, egyé' akkor követ!" (a növények reagálnak a fájdalomra, méghozzá egy egy bizonyos metilszalicilát nevű vegyületet kezdenek el termelni, ami segíti a regenerálódásukat. Reagálnak, nem pedig éreznek, mivel nincs központi idegrendszerük. Arról akkor még nem is beszéltünk, hogy az állattenyésztéshez több takarmányt használnak fel, mint amennyi növényt egy ember megeszik).

És még sorolhatnám a végtelenségig, elég gyakran szembesülök ezekkel a dolgokkal. És igen, olyankor el szoktam magyarázni. Nem megtéríteni akarom, csak megértetni, és azt is csak akkor, ha böszmeséggel akarnak meggyőzni valamiről.

2016. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
#9: Csak kicsit pontosítanék, mert könnyen félreértelmezhető: A növények nem a fájdalomra reagálnak, hanem a sérülésre. Egy nem tudatos rendszerben a fájdalom fogalma nem értelmezhető.
2016. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"amikor dagadt, tájékozatlan, egészségtelen emberek kezdik el osztani az észt, és idiótaságokkal érvelni"


Ez is általánosítás, ha nem tűnne fel, de nem is akarok ezen elkezdeni veszekedni, mert nem ez volt a kérdés, kérlek ne tereljétek el a témát. Mert ez már konkrétan a térítő szöveg amit írtál, pedig állítólag te nem is szoktál...

2016. jún. 17. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!