Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus szülők: bölcsis,...

Vegetáriánus szülők: bölcsis, ovis ebédet hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Olyan nem vegetáriánus kérem ne írjon, aki szerint a gyereknek kell hús.


Azt hallottam, hogy a legtöbb helyen a zöldséges érelt is húslével, csontlével főzik. Milyen orvosi papír kell, hogy azt ehesse, amit én főzök?


2014. márc. 22. 06:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Az biztos, hogy ha vallási alapon nem enne húst, akkor az könnyebben átvihető. Pl. Krisna tudatú vagy hindu stb. Vannak akik egészségi okokból nem esznek, pl. van húsallergia is, bármilyen furcsán hangzik, és halallergia is. Vagy undorodnak a szagától is. Szerintem ilyen esetben tudsz orvosi igazolást kérni.

Sajnos itthon még nagyon nagy a tájékozatlanság a témában. Tőlünk nyugatabbra ez már abszolút elfogadott a közétkeztetésben, iskolákban is. Az orvosok is tudják, hogy önmagában a vegetáriánus életmód nem egyenlő a hiánybetegségekkel. Ez itthon még lassan változik. A legbiztosabb amit tehetsz, hogy megkérdezed mindig a heti menüt előre. És attól függően készítesz neki valamit hozzá. Pl. ha rántott hús van krumplipürével, akkor szerintem elég otthonról a hús helyett vinnie valamit, pl. zöldségfasírtot vagy ilyesmit. Szerintem így megoldható, persze ha kötekedni akarnak, akkor szabotálhatják. Attól meg ne félj, hogy rád küldik a gyerekvédelmet, meg ilyen hülyeségek. Amíg a gyermeked egészségesen fejlődik, és a táplálkozása változatos, addig nem szólhatnak bele.

2014. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a nem off válaszokat, tudom, hogy külföldön ez természetes.

Igen, egészségesen fejlődik, nincs hiánybetegsége.

Köszi az ötleteket, eddig én is eljutottam, hogy visz külön kaját, de kérdés, hogy ezt hogy fogadja az intézmény. Erre akartam konkrét tapasztalatokat.

Még hátha ír valaki hasznos választ.


De igen, hiába drágább a csontlé, hallottam, hogy van, ahol abban főzik a zöldséget.

2014. márc. 22. 21:26
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
Szegeny gyerek. En nem mernek ilyen dontest hozni a tudta nelkul. Mert van eg sanda gyanumh a gyerek szereti a husit, csak nem ehet. Nem zavar ha valaki vega, de az a sajat dontese kell h legyen. Nem pedig a szuloi kenyszer eredmenye.
2014. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűen menj be és kérdezd meg a konyhásnéniket a kényes dolgokról. Ha nem találod kielégítőnek az óvodai menüt, akkor pedig az óvónővel beszélj arról, hogy külön csomagolnál.


Hidd el, nem fogják "megtiltani" hogy a saját gyermekednek azt adj enni, amit akarsz, szóval aggódni ezen felesleges.

2014. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"Hidd el, nem fogják "megtiltani" hogy a saját gyermekednek azt adj enni, amit akarsz, szóval aggódni ezen felesleges."


Meg tilthatják, sőt meg is kell tiltaniuk, ha másért, nem, akkor az ÁNTSZ miatt.

2014. márc. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

nem vagyok vegetáriánus szülő, csak vegetáriánus menzás voltam, külön harcom volt a konyhásnénikkel, hogy ne placcsantsák már oda azt a fasírtizét a főzelékembe ha egyszer nem kérem, vagy pl ha olyan volt a kaja, akkor könyörögtem, hogy csak köret jöjjön

egy idő után már arcról megismertek és utáltak, mert nekik meg ki volt adva állítólag, hogy minden adag egyforma legyen


sajna nagyon messze járunk még az európai átlagtól, főleg gondolkodásba!

2014. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#13 Nem tudom, miért van lepontozva, teljesen igaza van.
2019. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!