Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Ti esztek...

AdamC kérdése:

Vegetáriánusok! Ti esztek gumicukrot?

Figyelt kérdés
És ha igen, tudjátok miből készül?
2013. dec. 13. 21:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%
Ahha, szóval ez itt egy általad kirobbantott nagy vita... Én mondjuk nem látom, de ha te a bugyidba nyúlsz tőle, már megérte, nem igaz? so hardcore...
2013. dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegetáriánus, de többet ismerek és senki nem eszik gumicukrot közülük. Tudatosan építik fel az étrendjüket és kerülnek minden állati eredetű terméket.

Tehát ne gondold, hogy ez annyira beugratós kérdés, aki tényleg komolyan veszi a vegetarianizmust, nagyon jól tudja, miből van. Már ha eltekintünk néhány tinitől, aki kitalálja, hogy "na, most vegetáriánus leszek, mert az menő" és tart ez nála max. két-három hónapig.

Viszont vannak olyanok, akik csak azért nem esznek húst, mert nem ízlik nekik, ilyet is láttam már, szerintem ők nem feltétlenül foglalkoznak vele, hogy miből van a gumicukor.

2013. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eszem, de csak azt, amit én csinálok. van az agar-agar nevezetű moszatkivonat, ami tökéletesen helyettesíti a zselatint, úgyanúgy zselésít. minden gumicukorimádó vegetáriánus megváltása :D
2013. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Előző előtti: ne feledjük a lakto-vegiket sem. Ők is vegetáriánus étrenden vannak. Lásd, pl India lakosságának túlnyomó része (háromnegyed MILLIÁRD ember).
2013. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen eszek, mert finom. De csak olyan gumicukrot eszek, ami vegetáriánusok számára is fogyasztható. (Rá is van írva, kizárólag növényi alapanyagokból). Zselatin tartalmút természetesen nem eszek.


"Ez hülyeség, hogy dísznóbőrből van meg stb. Az egész egy nagy műanyag-zselatin keverék. Nyugodt szívvel egyél. De ha nagyon parázol, egyél HARIBO-t, az 100%-osan bebizonyított, hogy zselatin."

A zselatin disznóbőrből, meg csontból van, Tóni!

2013. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 jdfGabrella ***** válasza:
nem
2013. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én is eszek, "veggie" van írva a zacsira.
2013. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én simán beburkolok 1-2 zacskóval :)

Egyrészről nem érdekel, hogy állati eredetű, másrészről, mire hozzám eljut a cucc, már teve szar is lehetne, az sem volna észrevehető... Annyira lebontják az alapanyagot, hogy semmi értelme rettegni tőle....

2013. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem, és tudom, miből készül... De elvileg van olyan gumicukor, ami agar-agarból készül :)
2013. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nem eszem, mert sosem szerettem :)


De egyébként írták többen is, hogy van kifejezetten vegetáriánus és vegán gumicukor is, tehát aki szereti, eheti ezeket a verziókat nyugodtan.

2013. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!