Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kiskoromtól fogva valahogy...

Kiskoromtól fogva valahogy képtelen vagyok megenni a gyümölcsből készült dolgokat. Ez mitől lehet? Gyerekkori trauma amire nem emlékszem?

Figyelt kérdés
A legtöbb gyümölcsöt nyersen el tudom fogyasztani kivéve a szilvát és még néhányat.A zöldségeket is bárhogyan megtudom enni, viszont ha egy gyümölcsből készült dolognak (értem ezalatt cukorka, gyümölcslé, lekvár, epres csokoládé stb.)megérzem a szagát, vagy azt akarják hogy fogyasszam el, elfog a hányinger. Dunsztom sincs hogy miért. A citrom (és dió)az egyetlen gyümölcs amit akárhogyan meg tudok enni. Mintha "fordított vegetáriánus" lennék. Mitől lehet ez?

2012. dec. 12. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagyon furcsa, már én is kíváncsi vagyok, hogy tud-e majd valaki értelmes választ adni erre :) Gyerekkoromban nekem is hasonló volt, hogy a gyümölcsöket nyersen még hajlandó voltam megenni, de sütve, főve már nem. Tehát például utáltam a gyümölcsleveseket vagy a meggyes rétest. Asszem, az állaguk miatt, mert nyersen jó ropogósan oké volt, de ahogy megpuhultak fúj. De ma már bármilyen gyümölcsöt bárhogy megeszek, szóval kinőttem. Nálad valami mélyebb dolog lehet.
2012. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd Te is idővel.
2012. dec. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem simán lehet gyermekkori trauma....nekem is volt olyan h megetették velem a tejbegrízt óvodában amit nagyon nem szerettem.....azóta nem eszek meg semmit ami fehér..:)érdekes dolgok ezek...:)
2012. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!