Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A tejnyeréshez nem kell...

A tejnyeréshez nem kell állatot ölni, nem? Akkor miért olyan borzasztó, ha tejet iszunk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 18:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
16%
te biztos hogy városi vagy mert ha annyit nem tudsz hogy a tehenet fejni szokták akkor sajnálni tudlak
2011. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%

Én vega vagyok, de fogyasztok tejet. Tisztelem azokat is, akik vegánok és tejet sem fogyasztanak, és részben egyet is értek az elveikkel. A tejfogyasztás azért javasolt, mert természetes úton a hús és tojás kivételével egyedül abban található meg a B12 vitamin a szervezet által hasznosuló formában. Létezik mesterséges B12 kiegészítő, és valószínűleg a jövőben ez hangsúlyosabb szerepet fog kapni. Én mindenesetre maradok a tejnél. Mézet is fogyasztok.


Viszont vannak érvek a tejfogyasztás ellen is, amik hamarosan, talán még a mi életünkben be fognak épülni az emberek életébe. A tej előállítása ugyanis igen nagy földterületet igényel, erre egyszerűen nem lesznek erőforrásaink.


Emellett én igyekszem csak olyan tejterméket fogyasztani, amit jó körülmények között tartott állattól nyernek ki. A vegánok azért nem fogyasztanak tejet, amiért rabszolgát sem tartanak. Én viszont úgy vélem, a társadalmi rétegeknek is megvannak valahol a feladatkörei. Furcsán fog hangzani, de a háziasított tehén is az emberi társadalomhoz tartozik, ezért is tartom elképzelhetetlennek, hogy megöljem őket! De a munkájuk gyümölcsét, a tejet hajlandó vagyok élvezni.


A vadhús fogyasztását nem annyira tartom erkölcstelennek, amennyiben még az elejtés napján elfogyasztják az állat testét, és személyesen a gyilkos fogyasztja el. Ez azonban csak elméletben működik így, hiszen ha ezt a gyakorlatba ültetnénk, néhány nap alatt kiirtanánk a teljes vadpopulációt.

2011. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Jászay András ***** válasza:
65%
Nem tudom, igaz-e, de logikusnak hangzik: az ember kb. 3 éves koráig képes megemészteni az anyatejet, utána a szervezet már nem termeli az ehhez szükséges enzime(ke)t. A tehéntej amúgy sem az emberi fogyasztásra, hanem a bocira lett "tervezve". Sajnos, én nagyon szeretem a tejet, különben kihagynám az étrendemből. Kalciumot lehet felvenni pl. a diófélék fogyasztásával is.
2011. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
"Borzasztó"?! Mi ez a hülyeség?
2011. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
6%

Ha már a "kitalálásoknál" tartunk...

off:

Kérdezem én, nektek milyen a fogazatotok?Talán nem gumós zápfogazat?

DE

Ez mit jelent?

MINDENEVŐek vagyunk


Ez mit?:hogy eszünk húst, és növényeket is...


természetesen megártem azt, hogy valaki nem akar a tömeg- húsipari-termékekből enni, de az nem vega, mert megenné a "Mari néni" disznóját.

Hozzáteszem jól is tenné, mert egy egészséges szervezetnek igen, szüksége van húsra, természetesen előfordulnak olyan betegségek, intoleranciák, amikor valaki nem ehet.


on:


Valaki a tojás ételként fogyasztását is borzasztónak tartja

Sőt oylan is, aki a húst


Ez természet ellen való. Ugyanógy mint a melegek, ne értsetek félre, semmi bajom velük, mert mindjárt jön, hogy hogy mondhatok ilyet. Tény a természetben kiszelektálódnak.

De már mi régen elhagytuk a természetet.

Tulajdonképpen sztem semelyik sem borzasztó, csak annak aki úgy gondolja.


A szmarha nem azért lett, hogy nekünk tejet andjon, hanem egy élőlény, egy állat, ami emlős, és a borjának termel tejet. A tej az emlőben a " kereslet-kínálat" elv alapjá termelődik. Tehát amennyire szüksége van a borjónak, vagy emberek esetében a csecsemőnek, annyi termelődik. Emberek esetében is lehet becsapni a szervezetet fejéssel, így akár más gyermekét is lehet táplálni, a nagyon fontos anyatejjel. A szmarhák esetében, ugyanígy van, mi fejjük így termel,(az emberi mell is begyullad, ha hirtelen megszűnik a szoptatás),fokozatosan lehet csak elapasztani a tejet...

Annak borzasztó, aki intoleranciában szenved (leggyakrabban laktóz-intolerancia, hiányzik a laktáz enzim, vagy nem múködik megfelelően, tehát nem tudja egyszerü cukrrá bontani a szervezet= futás a legkisebb helyiség irányába)Akinél ez igazán komoly, az tejfölt és sok más terméket sem fogyaszthat....


TE miért gondolod? vagy kitől hallottad hogy borzasztó tejet inni?

2011. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%
17:53: Mi az hogy a természet ellen való? Te nem tudtad, hogy valamennyi mindenevő állat között előfordul vegetáriánus? Még a halaknál is. Egyébként ha annyira nagyon mindenevő vagy, akkor egyél nyers húst.
2011. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
16%
Miért lenne borzasztó? Ezt milyen hülyétől hallottad már?
2011. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Megfelelően elkészítve, eszem nyers húst is....
2011. jún. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 doboszoli ***** válasza:
43%

Tegnapelőtt 18:58

Mielőtt belemelegednél a butaság terjesztésébe:

Az ember rendszertanilag valóban mindenevő, erre van beállva az emésztőrendszre, fogazata, stb.

Az, hogy a mindenevő állatok között vannak vegák...hát legalábbis kétkedve fogadom. Ha nincs más lehetőségük, megélnek, de hogy vegák lennének, gyanús.

A hal nagyon rossz példa, mert a minden-növényevő, ragadozó fogalmak, csak az emlősök körében léteznek.

A halakat békés, és ragadozó fajokra tagoljuk.

Szóval tőlem élhetsz répán holtodig, de butaságot ne terjessz.

Ja, a nyers hús! A tatár bifsztek, a szushi kedvenceim.

2011. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
0%
Utolsónal LIKE! :D
2011. jún. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!