Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan oldjam meg a problémát?

Hogyan oldjam meg a problémát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én lakto vegetáriánus vagyok és nem mindig tudok mit készíteni magamnak. Először is nincs pénzem kajára így nem tudok rendes vega kajákat csinálni, gyakorlatilag azt eszek mint bárki más csak hús nélkül, ezzel se lenne nagy gond, de ezeket az ételeket se tudom megcsinálni a pénzhiány miatt. Reggel eszek 1 szelet kenyeret, iszok vizet, az ebédet kihagyom vagy elmegyek az anyámhoz vagy a nagyanyámhoz enni, ha van náluk és este megintcsak eszek egy szelet kenyeret. Már össze van szűkülve a gyomrom és nem is kívánom az ételt, de tudom hogy beteg leszek ha nem eszek, ezen szeretnék változtatni. Milyen ételek vannak amik olcsón kijönnek és megfelel egy vegetáriánusnak?
2010. dec. 16. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
egyél húúúst. ahhoz, hogy valaki úgy legyen vega, hogy ne alakuljon ki semmilyen hiánybetegség szervezés (idő) és/vagy pénz kell. neked egyik sincs rá, így csak beteg leszel egy idő után.
2010. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem fogok húst enni, már próbálkoztam de nem megy...
2010. dec. 16. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Használd alapnak az olcsóbb zöldségeket: krumpli, sárgarépa, káposzta, hagyma és mellé az aktuális idényzöldségek. A Lidlben olcsón lehet mirelit vegyes zöldségeket kapni, abból is főzhetsz.

A főzelékek olcsók, laktatók, és ha jól készíted el őket, még egészségesek is. Zöldségből, halból is lehet fasírtot készíteni, vagy egyszerűen csak szeletelve, sózva kevés vajon (ezen nem érdemes spórolni, multiknál 150 ft körül van 10 dkg vaj, azzal akár egy hétig is el lehetsz) pirosra sütöd és feltétként bármilyen főzelékhez vagy egyéb körethez tökéletes.

Igaza van az első hsz-nak: ha nem akarsz megbetegedni, nagyon átgondoltan, jól tervezetten kell táplálkoznod.

2010. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen tudom h szervezettnek kell lennie a táplálkozásomnak, de nehéz megvalósítanom... A halat se eszem meg, de jó ötleteket mondtál köszi!
2010. dec. 16. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

A vega étkezés olcsobb mint ha minden nap húst vennél, nem mond hogy nincs pénzed pár kiló krumplira.

Egyszerüen kisütöd, héjában megfözöd majonézes salit csinálsz belőle, tehetsz hozzá almát, főtt tojást.

Bármilyen rántott zöldség, lencséből, babból vega fasirt, babkrém, túró sajtkrém keverékkével töltött zöldségek.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!