A vegánok tönkre akarják tenni a hús és tejipart és vajon sikerül is nekik?
Ha hiszed, ha nem, sok zöldséget magunknak termelünk meg, igen. Ráadásul vegyszerek nélkül, ami nagyon nem egyszerű.
Ha ennyire tájékozott vagy, akkor ajánlom, hogy hallgass podcast-eket pl. Andrew Huberman, David Sinclair (ők sem vegánok, de igyekeznek minél kevesebb állati eredetű dolgot fogyasztani és tudományosan alátámasztják, hogy miért) és rájössz, hogy nem csak hipszter divatvegánok vannak, bár még ők is kevesebb kárt okoznak szerintem, mint a húst zabálók.
Nem kell vegának vagy vegánnak lennie senkinek, aki nem akar, viszont muszáj az embereknek kevesebb, illetve jobb minőségű, erkölcsösebb tartásból származó húst fogyasztania, aki ezt nem látja be, az szimplán buta.
akkor mondd el kérlek, te ebben a helyzetben mit ennél: MINDENFÉLE rostos dologtól fellángol a fruktóz intoleranciám, tehát zöldség, gyümölcs, zab, rozs... sima búzalisztből is 100g-nál többtől. Olajos magok csekély mennyiségben, de abból is a mogyoró, dió, a kesu, pisztácia már nem fér bele pl.
Rizs mehet még, meg a tészta, de csak a tojásos, fehérlisztes.
Na mi maradt, ha nem akarok éhen halni? Tejtermék, tojás, hús, rizs, tészta, búza...
Kíváncsian hallgatom az ötleteidet!
Tudod évek óta szenvedek, és amíg nem derült ki mi a baj, próbáltam még azt is hogy csak zöldséget-gyümölcsöt ettem olajos magokkal, és totál tej-hús-glutén-tojásmentesen, hát mondanom se kell hogy sürgősségi lett a vége.
Várom a tippeket.
Az nem tönkretétele egyetlen üzemágnak sem, ha a vásárlók nem veszik a termékeit. Ilyenkor az történik, hogy az egyik iparág átadja a helyét egy másiknak. Sok ilyet láttunk a világtörténelemben. A fogyasztói szokások változnak és az ipar vagy a mezőgazdaság pedig követi ezt. Pl. kazettás magnó helyett Apple music-ot vagy Spotify-t hallgatunk. A zeneipar ettől nem ment tönkre. Hanglemez kiadók, hifi készülékek és adathordozók gyártói persze megérezték, és előrelátásuk vagy üzleti érzékük függvényében reagáltak rá.
Nagyon jó példa rá a bőr és szőrmeipar. Egészen a múlt század közepéig a szőrme a luxust jelentette. Majd jöttek az állatvédők, és a szőrme ciki lett. Ettől még nem fagyunk meg telente, sőt a különböző divatházak sem mentek csődbe. A mezőgazdaság oldaláról pedig, aki addig nyércet, hermelint tenyésztett a prémjéért az átállt valami másra.
A veganizizmus, vegetarianizmus terjedésével is ugyanez a helyzet. Aki nem eszik húst, az eszik helyette mást, amit valakinek szintén elő kell állítania.
Úgy gondolom, a jelenlegi nagyüzemi hús és tejipart nem kellene nagyon védeni, mint ahogy a jelenlegi monokultúrás növénytermesztést sem. És úgy általában az agyontámogatott mezőgazdaságot sem.
A nagyüzemi állattartás visszaszorítása már nagy lépés lenne előre. Mondjuk ezzel is van gond épp elég, hiszen más aspektusból nézve a háztáji állattartásnak sokkal nagyobb az ökológiai lábnyoma, pl. a magasabb CO2 kibocsátás. A jelenlegi húsfogyasztási szokások mellett legalább két Föld kellene, ha a húsigényt kistermeléssel szeretnénk kielégíteni.
A probléma sokrétű, de a megoldás szerintem, és sokak szerint, az emberiség hús és állati eredetű élelmiszer fogyasztásának a csökkentése. Ez nem kell, hogy mindenki esetén nullát jelentsen, de sokkal kevesebb kell legyen mint most.
Már te magad is leírtad: Tejtermék, tojás, hús, rizs, tészta, búza...
De te vagy az első ilyen ember, akiről hallok. Nyilvánvalóan kisebbségben vagy, ezért is írtam, hogy nem kell mindenkinek vegának vagy vegánnak lennie. Ez nem 1-1 emberről szól... :D Nem kell mártírkodni.
A 90% megtehetné, hgy jóval kevesebbet fogyasszon, főleg a fejlett országokban, csak ennél jóval önzőbbek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!