Mit mond a tudomány vega étrenden tartott gyerekekről?
Érdemes elolvasni a kommenteket az első válaszoló által linkelt cikk alatt! Egyetértek az ott kommentelő vegákkal, a cikk teljesen egyoldalú.
Egyébként vannak a Pécsi tudományegyetemnek is ezzel kapcsolatos tudományos szaklapban megjelent kutatásai, amik szintén alátámasztják az alább felsorolt állításokat, amiket máshonnan ollóztam ide:
A Brit Táplálkozástudományi Szövetség megerősítette, a vegán étrend minden életkorban egészséges
Az Egyesült Királyság legnagyobb, táplálkozással és étrenddel foglalkozó szervezete, a Brit Táplálkozástudományi Szövetség a vezérigazgatójuk által aláírt dokumentumban kijelenti, hogy a helyesen összeállított növényi étrend minden életszakaszban támogatja az emberek egészségét.
„Szeretnénk megerősíteni a vegánokat abban, hogy étrendjük az egészségüket is támogatja, valamint segítjük a dietetikusokat, hogy munkájuk során magabiztosan terjesszék a vegán étrendi javaslatokat.” >> teljes cikk
(USA) Táplálkozási és Dietetikai Akadémia (2016 decemberi) álláspontja
A Táplálkozási és Dietetikai Akadémia (2016 decemberi) álláspontja szerint a helyesen megtervezett vegetáriánus, és köztük vegán étrendek egészségesek, táplálkozási szempontból megfelelők, és egészségügyi előnyöket nyújthatnak bizonyos betegségek megelőzésében és kezelésében. Ezek az étrendek az életciklus minden szakaszában megfelelők, beleértve a terhességet, szoptatást, csecsemőkort, gyermekkort, kamaszkort, késői felnőttkort, valamint sportolók számára is megfelelők.
De számtalan TUDOMÁNYOS, tehát nem ilyen webbeteg szintű véleményvezér cikk megállapítja, hogy a helyesen összeállított növényi étrend egészséges.
Nyilván Indiában is szépen felnőnek a gyerekek, ott ahol a világ legtöbb vegetáriánusa él, arról nem beszélve milyen szegénységben is élnek ott emberek.
#4 A célom az információszerzés, jelenleg nincs gyermekem. (nem is vagyok még a közelében)
Én magam vegetáriánus vagyok, azonban valószínűleg nem nevelném annak a gyermekemet.(bár mint tudjuk, a gyermekek példákat követnek...) Ha hagyományos húsokat nem is, de azért halat adnék neki. Úgy gondolom, hogy így nehezen lehetne elrontani a gyermek táplálkozását... sok zöldség, gyümölcs, magvak, gabonák+hal+ a szükséges étrend kiegészítők, pl. D-vitamin. Tejet, tejtermékeket teljesen kihagynám (néhány sajtot leszámítva), mert azokat egészségtelennek tartom.
Köszönöm a válaszokat, pro és contra is jöhet még, minél több szemszögből megakarom vizsgálni a témát.
6
Istentelenül nehéz összeállítani, kiszámolni, hogy az egészséges fejlődéshez minden meglegyen, még hallal együtt is. És az értékesebb hal baromi drága.
ESetleg tojással is, kivitelezhető.
Meg lehet nézni az indiaiakat, elmegy az egész napjuk az étkezéssel. Persze nekik van rá idejük, akinek meg nincs elég pénze, annak ott van a felfújt hasa az olcsó kajától.
Egyes vidékeken jóformán csak maniókát esznek.
A gyerekek hasa akkora, mint egy póké.
Életben maradnak - de hogy ez mennyit vesz el az életükből, nem tudni.
Az ember nem véletlenül eszik húst IS. Még a majom is.
Csak ez arra példa, hogy - egy időre - mennyi mindent ki lehet hagyni egy étrendből, és mégis életben marad az illető.
De attól még nem jó neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!