Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kinek melyik magtejkészítő...

Kinek melyik magtejkészítő vált be?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék 60.000 Forintot rákölteni,hiszen egyedül vagyok tejérzékeny a családban.:(

Nézegettem az oldalakat,de általában elég régi cikkek vannak fent,régebbi véleményeket látok..:(



2020. ápr. 14. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha, csak egyedül innád? Akkor nem igazán éri meg rá beruházni. Tesómék most vettek, de ott mindhárman kihasználják, krémleveseket is készít benne.

Nálunk is csak én iszok magtejet, heti egyszer elpacsmagolok. Nekem a diótej vált be. 1 óra alatt megvan a heti adag.

2020. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szupi vagy,ebben az esetben akkor nem költök rá..:) Köszi a választ:))
2020. ápr. 14. 12:06
 3/6 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Nekem Vegital-om van, azt hiszem, arra gondolsz hatvanezres alatt. Én szeretem, sok funkció közül lehet választani, elvileg lekvárfőzésre is alkalmas (mondjuk még nem próbáltam, de ki tudja, talán jó). Ha vannak ilyen extra igényeid, akkor szerintem megéri, ellenkező esetben egy Auchan-os levesfőző is megteszi (vegán csoportokban sok ember ilyennel helyettesíti a drágább készülékeket)
2020. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legkisebb Vegital van. Növényi tejet egyedül iszom a családban, de főzéshez is ezt használom. Mivel nagyon sokféle ételbe teszek növényi tejet vagy tejszínt, legfeljebb 3-4 naponta elfogy egy liter, de általában hamarabb is. (A gép kapacitása ennél egy kicsivel kevesebb). A bolti növényi tejektől érezhetően eltér a házi, de egy kis kísérletezés után ugyanannyira finomat, vagy még finomabbat is tudsz csinálni, mert teljesen az ízlésedhez alakíthatod az arányokat.


A géppel főzhetsz még krémleveseket, mártásokat, turmixokat is. Szerintem nagyon kényelmes, hogy megfőzi és pürésíti, így elég egy eszközt elmosogatni. Egy-két órán át kellemes meleg is marad benne a leves.


Ha bolti növényi tejeket használnál helyette, akkor is megéri, ha egyedül innád. Ha más módszerrel készíted magadnak, akkor anyagilag jobban jössz ki. De ahhoz, hogy ugyanolyan minőségű tejet kapj, szükséged lesz egy nagy teljesítményű gépre, ami költségben hasonló, ha még nincs ilyened.


Szerintem összességében megéri beruházni, főként ha tejérzékeny vagy, mert hosszútávon jó szolgálatot tesz. Én elégedett vagyok a Vegital gépemmel. Sokan azért választják, mert a szerviz gyors és megbízható. Más eszközről nem tudok nyilatkozni, de valószínűleg az olcsóbbak között is van megfelelő.

2020. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Woow köszönöm a válaszokat. Igen a hatvanezer alatt a Vegitalt nézegettem, de akkor lehet, hogy megfontolom, esetleg benézek egy vegán csopiba.:)
2020. ápr. 16. 10:49
 6/6 Andrea1019 válasza:
Nekem 1,8 literes veital gépem van. A lekvár cukor nélkül úgy leégett, hogy egy nap áztatás után is egy órát sikáltam. Így krémlevest nem is mertem benne főzni. Mondjuk azért választottam, mert minden funkcióját használni szeretném. Nem csak tej készítésre. Segítség
2023. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!