Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rakott palacsinta hogy...

A rakott palacsinta hogy marad egyben?

Figyelt kérdés

A párom a múltkor hozott haza rakott palacsintát melóból, semmi extra nem volt kóstolásra szerintem, csak összeragasztva a palacsinták lekvár, túrókrém, csoki, rétegesen, meg leöntve csokival. Most ilyet szeretne otthon is.

Így nem tűnik bonyolultnak, na de a sok réteg (pláne szeletelésnél) hogy marad egyben, hogy nem csúszik szét?


Arra gondoltam, hogy összeállításnál tortaformába rakom, na de a fala utána lekerül ugye.

Van erre valami praktika vagy csak én gondolom túl?



#palacsinta #rakott palacsinta
2019. júl. 3. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
túlgondolod, összeragad a sok cukortól vagy akármitól, na összeragad, ahogy száradnak ezek a töltelékek
2019. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Összeállításkor én is kapcsos tortaformát használok, igyekszem egyenletesen és vékonyan elkenni a tölteléket, amikor elég magas, tojáshabot teszek a tetejére. Berakom a sütőbe 180 fokra 10-12 percre, hogy átmelegedjen és a hab megpiruljon.

Így készítve, nekem nem szokott szét csúszni.

2019. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ebbe semmi titok nincs.. összeragad a töltelektől. esetleg annyit tehetesz hogy ne túl vékonyra süsd a palacsintat..
2019. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog szétcsúszni, ha a tölteléked nem hígan folyós, hanem megfelelő állagú. Majd ha megtöltötted, a szeleteléssel várj annyit, hogy a csoki megdermedjen.
2019. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!