Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok különleges spagetti...

Írnátok különleges spagetti recepteket?

Figyelt kérdés
Holnap családi ebéd, és szeretnék valami nagyon finom spagettit az asztalra tenni. Mit ajánlotok? Leírnátok a receptjét?
2010. júl. 5. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
én gombával szoktam hus helyett a szószt csinálni. nem tom ez mennyire számit különlegesnek én igy nagyon szeretem. ugyanugy kell olajban piritani mig kemény a gombaszelet. többi ugyanaz a lépés
2010. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mostanában erről az oldalról szoktam válogatni, remélem valamelyik neked is szimpi lesz!:-)

[link]

2010. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Zöldborsós:


Hozzávalók:

Hozzávalók:

25 dkg makaróni,

25 dkg kifejtett, zsenge zöldborsó,

5 dkg sonka,

5 dkg reszelt sajt,

2 dl tejszín,

8 dkg vaj,

1 nagy csokor petrezselyemzöld,

2 tyúkhúsleves-kocka,

1 mokkáskanál törött fekete bors.



A makarónit megfőzöm és meleg vízzel leöblítve, jól lecsöpögtetem, majd 2 dkg vajon átforgatom, és melegen tartom. Míg a tészta fő, a megmaradt vajon megpirítom a zöldborsót, ráteszem a nagyon apró (borsónyi) kockákra vágott sonkát, és felöntöm a tejszínnel. Hozzáadom a leveskockákat, és a törött borssal fűszerezem. Sűrűre beforralom, és a megmosott, nagyon finomra aprított petrezselyemzöldet meg a fele reszelt sajtot is belekeverem. A ragut a tészta tetejére öntöm, az egészet lazán összekeverem, és azonnal tálalom. A megmaradt sajttal ki-ki meghintheti a tányérján.

2010. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tenger gyümölcseis :


Összetevők:

1 csomag mélyhűtött tenger gyümölcsei /50 dkg/

25 dkg spagetti

1 kis hagyma

3 gerezd fokhagyma

1 csokor petrezselyem

6 evőkanál olívaolaj

1 dl húsleves kockából /vagy húsleves lé/

1 dl száraz fehérbor

1 cseresznyepaprika v. chili paprika

1 dl főzőtejszín


Elkészítés


A tenger gyümölcseit hagyjuk felengedni. A spagettit /én kagylótésztát főztem ki/ bő, sós forró vízben kifőzzük, lecsepegtetjük. A hagymát és a fokhagymát megtisztítjuk, és finomra vágjuk. A petrezselymet megmossuk, és apróra vágjuk. Előveszünk akkora serpenyőt/lábast, amelybe belefér, felforrósítunk 2 evőkanál olajat, beledobjuk a hagymát és a fokhagymát és megpirítjuk. Hozzáadjuk a petrezselyem felét, felöntjük a húslével, a borral, hozzáadjuk a tenger gyümölcseit és a maradék olajat. Kb. 15 percig főzzük, majd 1 dl főzőtejszínt öntünk hozzá, gyakran megkeverjük. A spagettit beleöntjük a mártásos serpenyőbe, lazán összekeverjük, és néhány másodpercig élénk tűzön forrósítjuk. Megszórjuk a maradék petrezselyemmel, rámorzsoljuk a cseresznyepaprikát, és azonnal tálaljuk.

2010. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, a linknek nagy hasznát vettem! A többi receptet is ki fogom próbálni, amint különleges ételt kell készítenem ;) A tenger gyümölcsei spagetti jól hangzik!
2010. júl. 5. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!