Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak engem zavar, hogy ha főz...

Csak engem zavar, hogy ha főz valaki és a nyálas kanalat visszarakja az ételbe?

Figyelt kérdés

Ma is látom hogy főz anyám levest, benne a fakanál, hogy azzal keverje meg. Elővesz egy kanalat, hogy megkóstolja és még jól körbe is nyalja a kanalat és úgy rakja bele a levesbe, hogy kavarjon rajta. Nem a kóstolás zavar de bárminek a nyálas kanalát gáz visszarakni.

Élelmiszeriparban dolgozok, lehet azért zavar ez jobban. Ki mit gondol?


2019. ápr. 4. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, de rengetegen csinálják.
2019. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
"Élelmiszeriparban dolgozok" Vagyis nem vagy már kislány. Fözz magadnak! (Családon belül a kis ferözések igy is- ugy is körbemennek.)
2019. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha élelmiszeriparban dolgozol, akkor tudod, hogy ott történnek cifrább dolgok is! :)
2019. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele.

Nálunk apámnak volt egy olyan szokása, hogy ha nyomott a ketchup-os üvegből, akkor azért, hogy "tiszta" legyen, lenyalta... Hát na, nem ettem otthon addig ketchupöt, amíg anyu nem beszélt vele erről. :D

2019. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem, de amíg fő tovább a kaja, addig annyira nem zavar, mert míg tovább főzi valaki, addig mindig arra gondolok, hogy a kóstolás után az a kevés még bőven kiforr belőle. Nem egy gusztusos valami, az biztos.

Ez családon belül marad, de vannak a különböző főzős műsorok, ahol ugyanúgy beleesznek a kajába kóstolás miatt, és még le is adják anélkül, hogy kivágnák belőle azt a részt. Nna, az zavar a legjobban.

2019. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Én is élelmiszeriparban dolgozok. Annyi higiéniai szabály van, nekem is jobban feltűnik azóta az ilyesmi.

Én pl otthon ha főzök, akkor szedek ki tányérba és ott kóstolom külön kanállal. Az egész adagba nem illik beleenni szerintem.

2019. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gusztustalan.
2019. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. A legrosszab mikor látom, hogy főzik a pörköltet, nagyon guszta az egész a kolléga köhint egyet utána bele kostól majd megint megmártja a kanalát. Papám szakács volt mindik rácsapott a kezemre ha megakartam meríteni a kanalam az ételben. Mivel fogta a fakanalat és csurgatot/ rakott kostolót a kanalamra.
2019. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy zavar. Én oda szoktam figyelni, ha főzök nem eszem bele. Két kanalat szoktam használni. Megkóstolom, ha jó ok. Ha még kell bele valami, akkor a második kanállal kóstolom meg másodszor és nem teszem vissza. Nem tart semeddig elöblíteni plusz 1-2 evőkanalt, pláne egy főzés sokkal több szennyes edénnyel jár.
2019. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy szoktam, mint 9-es, sokszor ott van 3-4 evőkanál a mosogatóban, mert vissza már nem nyúlok vele az ételbe, tehát mindig tisztával nyúlok bele. (De amúgy végülis kap még a kaja hőkezelést, lehet, hogy nem vészes az sem, ha visszanyúl a már lenyalt kanállal, de akkor is undorító.)
2019. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!