Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valamibe több élesztőt...

Ha valamibe több élesztőt teszek az baj?

Figyelt kérdés

Konkrétan sos perecrol lenne szó. Minden más alapanyagot meg tudok felezni, kivéve az elesztot. Mármint nem akarom mert a maradékot nem tudom mibe tenni.

Jó tudom, egy fel elesztot simán ki lehet dobni, de nem szeretek pocsekolni, még ennyit sem.


Tehát ha 2,5 dkg élesztő helyett 5 dkg-öt teszek bele az elronthatja?


2019. márc. 17. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tul fog kelni.

Az élesztőt hűtőben kell tartani, semmi baja nem lesz, ha egy fél csomaggal ott marad, de lehet fagyasztani is

2019. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl sok élesztöt teszel bele, akkor rossz, élesztöízü lesz.

A maradékot símán fagyaszthatod, kiolvasztva ugyanúgy keleszt, mint frissen. Ha csak a hütöbe teszed, ott egy-két nap után már nem biztos, hogy müködik.

2019. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kenyér sütéshez 1/4 élesztőt teszek, a maradékot vissza csomagolom papírjába, egy hét kb mire az összes elfogy. Ennyi idő kell 4 kenyér elfogyasztásához. Kb tíz éve csinálom, soha nem lett semmi baja az élesztőnek. Simán csak ott kuksol a hűtő polcon.
2019. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elkéstem, de ha egész adag tésztát készítesz, a felét kelesztés elött le lehet fagyasztani, illetve ha nem sütöd egész pirosra a pereceket, akkor kihütve ezt is fagyaszthatod, és legközelebb csak 5-10 perc alatt készre sütöd.
2019. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!