Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan sütöd a szalonnát, kin...

Hogyan sütöd a szalonnát, kin a szabadban a nyárson, lassan forgatod, mennyire kell közel tartani a lánghoz, mikor lesz jó?

Figyelt kérdés
Füstölt kenyér szalonnára gondolok, lila vagy vörös hagymával, paradicsommal és retekkel.

2019. márc. 14. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne legyen lang !!!! Az egeti a szalonnat ! Nagyon eros parazsnak kell lenni es azt kell hasznalni nagydarabfakat vagy jo gyokereket egetni ami tartja a tuzet

a nagy lang nem joooooo !

2019. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm.
2019. márc. 14. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nagy parázs kell. Ízlés dolga, de én elòször pirítóst csinálok a kenyérből és arra csepegtetek, nekem úgy finomabb.
2019. márc. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy jó kis összefoglalót a szalonnasütésről. Minden benne van amit tudni kell hozzá.

[link]

2019. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne láng fölött süsd! Rakjuk egy jó nagy tüzet, majd hagyd teljesen leegni, amikor már nagy parázs van és csak a forró parázs fölött süsd. Így nem fog később fájni a gyomrod a füst miatt, és nem ég feketére, stb...
2019. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lassan forgatni lehet, ha már csöpög a zsírja akkor a kenyérre csepegtetni. Hogy, mikor lesz jó azt te tudod, hogy hogy szereted. Van aki úgy, hogy még kicsit zsíros, átlátszós a szalonna és van olyan aki ropogósra süti.

Meg van aki keményre és szárazra süti, hogy nem lesz benne egy csepp zsír sem.


Én már csináltam úgy is, hogy már akkor sütöttem amikor még javában égett a tűz és ugyan olyan lett mint amikor parázs felett sütik a szalonnát. Csak gyorsabban lett kész. Persze a láng felett vagy mellette tartottam a szalonnát, és a bőrét jó ropogósra sütöttem.


Szóval, mindkét megoldással finom lesz a szalonna. :)

2019. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!