Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki írja már le gyorsan...

Valaki írja már le gyorsan lépésről lépésre, hogy kell megcsinálni a finomfőzeléket?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm.
2010. jún. 29. 14:45
 1/6 anonim válasza:
45%

vlee. ne akarj olyat enni. másnak csinálni meg főleg. brr.


egyébként. vegetás vízben megfőzöd a kockára vágott répát és ugyanannyi zöldborsót. (pár gerezd fokhagyma, ha szeretnél) ha megfőtt jöhet hozzá rántás. (olajon piritott liszt megpaprikázva) esetleg egy kis tejföl

2010. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogyis! Az nagggyon fini kaja, én imádom!

Egy zacsi fagyasztott mexikói zöldségkeveréket vagy kifejezetten finom főzelék keveréket kevés olívaolajon megdinsztelsz, mikor már majdnem puha, rászórsz kevés lisztet, pár percig összeforgatod vele, felöntöd annyi tejjel, ami pont ellepi, sok petrezselyem bele és összerotyogtatni. Kész is. Gyors, egészséges, finom. Én teljeskiőrlésű liszttel csinálom, de simával is jó.

2010. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, ahogy az első leírta én se enném meg (fokhagyma a finomfőzelékbe???!).


Amúgy nekem az egyik kedvencem.


Én így készítem:


1.Vajon vagy margarinon (de nem olajon) világos rántást csinálsz,

2.rádobod a friss vagy fagyasztott zöldségeket,

3. felegengeded annyi vízzel, hgoy épp ellepje

4. ételízesítővel ízesíted, ha szereted tehetsz még bele friss felaprított petrezselyemzöldet

5. ha puhára főtt tejjel behabarod (ha elég sűrű nem kell habarás, elég a tej)

6. cukorral édesíted.


Így nagyon finom.

2010. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. én is szeretem ezt a kaját:)
2010. jún. 29. 15:07
 5/6 anonim válasza:

bocsánat. de mivel nem szeretem, ez a saját ízlés szerinti "talán megenném" recept.


eddig még csak menzán ettem, az meg nagyon "brr" volt. (ott nyilván tele van rántással, meg valahogy nem ízlik, hogy egy főétel cukros)de lehet, hogy egyszer kipróbálom saját készítésben.

2010. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon finom lett szerintem:) remélem anyumnak is ízleni fog. még egyszer köszi a segítséget:)
2010. jún. 29. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!