Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Átlagosan mennyi ideig tart...

Átlagosan mennyi ideig tart nektek egy ebéd megfőzése?

Figyelt kérdés
Egy levesre, és valami másodikra gondolok.Azt hiszem, nekem valamiért nagyon lassan megy.Egy egész délelőttöt el szokott venni, de van, hogy fél napot főzőcskézek.
2010. jún. 29. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Háát, ez sok mindentől függ, főleg, hogy mit főzök. Egy vendégséghez készített ebéd jóval tovább, mint egy hétköznapi valamit összeütök kaja. Én akkor főzök egy délelőttöt, ha legalább 4 félét és egy egyszerűbb sütit is sütök mellé. Sejted, hogy hol lehet nálad a hiba?
2010. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez attól függ.ha macerásabbat fözök akkor kb 3 óra de közben babázok is.ha vmi egyszerübb akkor olyan 1.5 2 óra.ma pl zöldbablevest csináltam + spagettit kb olyan 1.5 2 óra volt.közben a lányom egy percet sem aludt:(
2010. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Azt tudom, hogy nagyon lassú vagyok.Valamit tennem kell, mert így a főzés fél életemet elveszi...(főleg, hogy nekem is van egy kisbabám)
2010. jún. 29. 14:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Mostanában mondogatom magamban, hogy "ne tökölj és több időd marad magadra", és direkt mindent gyorsan csinálok, gyors mozdulatokkal. Bevált! Plusz rájöttem, hogy ha grillezem a husit (van grill része a sütőmnek), hamarabb készen van, fél óra max. így mostanában sokszor van saslik, barbecque, ilyenek. És a mikrós 5 perces süti recepttel összeütött lányom egy csokis ribizlis túrótortát 15 perc alatt! A gyakori receptjeim pedig le vannak írva perce, grammra pontosan, mikor hanyasra kapcsoljam a sütőt, így már rutin szerűen megy sokminden. Ja és a férjem a kezem alá dolgozik-zöldség pucolás, stb.
2010. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és az is számít, hogy egyszerre többfélét főzök, nagy adagokban, (ha már úgyis ott kell állni a konyhában) így egy héten csak 2x állok neki, utána megy fagyasztóba.
2010. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha gyorsabban nem megy, próbálj meg egyszerűbb kajákat főzni, vagy jól összevariálni őket! Pl ha mondjuk egy raguhoz főzöl ki tésztát, főzz többet, másnap jó és gyors alapja lehet egy tésztasalátának vagy rakott tésztás valaminek! Vagy amíg az egyik kaja fő és úgyis ott állsz mellette előkészítheted a másnapi ebédet, vagy előfőzöd, megpucolod stb. Vagy ha van wokod az is meggyorsíthatja a pirítás, sütés idejét. Esetleg gondold még át reggel, hogy mit mi után kellene csinálnod stb.
2010. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

meg ha már egyszer megcsinálod, csinálj dupla adagot, és fagyaszd le a felét, következő héten jól jöhet.

ha levest és főételt is csinálsz, próbáld egyszerre, amíg forr a víz pl vágd föl a hozzávalókat, stb.

azt is megcsinálhatod, hogy ha van egy kis időd, "zacskós leveseket" fagyasztasz le, fölvágod a belevalókat, és együtt egy adagot lefagyasztasz, elő kell csak kapni, megfőzni és kész, lényegesen lerövidül a folyamat.


én is nagyon sokat tökölök egyébként, mondjuk én nem főzök mindennap, mert a szüleimmel élek, heti néhány alkalommal, de akkor addig-addig tökéletesítgetem, míg az egész tovább tart mint maga a főzés:)


csinálj sok főzeléket pl, azok is nagyon hamar megvannak, különböző tésztaételek, vagy rakott dolgok, azokat csak be kell tenni a sütőbe és nem kell ott állni.

2010. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia! én minden szombat-vasárnap lányoméknak is főzök, úgy, hogy délelőtt elvisszük nekik.

szóval 5-kor kelek, a menü, leves,húsétel körettel, salátával.bármilyen munkaigányes 8-ra készen vagyok.

megjegyzem legalább 40 éve főzök.

mindig átgondolom pénteken a menüsort. a sütit péntek du. megsütöm.a levescsontot /karajcsont/ vagy más hús alaplét is péntek este megfőzöm.ha bab klesz szombaton azt is péntek este beáztatom.

a húsfélét is attól függően mi készül, előkészítem. szeletelem, klopfolom /hajnalban nem is merném:)/kicsontozom, vagy pácolom, szóval előkészítve megy a hűtőbe.

aztán reggelente mindig megbeszélem magammal a sorrendet.

uborka, káposzta stb, aminek sóban kell állnia azzal kezdem.megpucolok minden zöldségfélét, krumplit, hogy a kosz gyorsan eltűnjön.

levest fölteszem, hadd főjön.közben lehet a hússal, majd a körettel foglalkozni.

végül befejezem a salátát, hogy a lében állni is legyen ideje.

szerintem te is rá fogsz jönni, hogy mi a "kronológiája"

a főzésnek és előbb utóbb nem úszol el az idővel.

hét közben kettőnknek a férjemmel, csak valami egytálételt

ütök össze, max 40-50 perc alatt.

ne csüggedj, minden fiatalasszony belerázódik, és még ha szeret is sütni főzni,akkor aztán igazi konyhatündérré válik.

kitartást és sok örömet kívánok Neked.

üdv-e-

2010. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)Viszont kívánok mindent, ami jó:)
2010. júl. 1. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!