Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Libasült mellé milyen salátát...

Libasült mellé milyen salátát ajánlatok?

Figyelt kérdés

Lesz ,majd mellé dödölle de kellene még valamilyen saláta is köretnek. Ha esetleg van valakinek valamilyen más különleges köret ötlete ami nem saláta annak is örülnék.

Köszönöm.


2018. okt. 31. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

A legjobban a párolt káposzta illik hozzá nem pedig saláta. Bár imádom a hagymás tejfölös dödöllét, ehhez mégsem azt adnám. Lehetne Hercegnőburgonyával tálalni, vagy Hasselback burgonyával ami látványos is, de ha nem akarsz párolt káposztát csinálni, akkor finom mellé egy szilva chutney is.

El tudod készíteni?

2018. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Én almás, mazsolás, /borban- opcionális/ párolt lilakáposztát adnék mellé.
2018. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Párolt káposzta. Dödöllét mi pörkölt jellegű ételekhez szoktunk enni.
2018. okt. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm...


Elfelejtettem írni ,hogy párolt káposzta természetesen lesz mellé. Többen leszünk és a dödölle kérés volt a társaság részéről. Szeretnék még valami köretet a dödölle ,és pároltkáposztán kívül. A párolt káposzta körtével fog készülni..

2018. okt. 31. 07:04
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Az Ínyesmester szakácskönyvében libasülthöz tejfölös uborkasalátát is javasol - próbáld ki.


De finom hozzá - mégha nem is megszokott - a libával együtt párolt, vagy esetleg külön, de a liba zsírjában készített különbözö gyümölcsök, mint alma, körte, szilva, barack.

Csak az a lényeg, hogy egyrészt ne cukrozd meg, azaz ne édes legyen, másrészt meg ne puhítsd agyon, azaz csak éppen ne legyen nyers, de még rágható állagú maradjon.

2018. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Őszi szezonban liba és kacsa mellé szerintem sült alma, vagy sütőtök mártás dukál. Esetleg még édesburgonya héjában sütve. Emellé még mindig mehet a párolt káposzta.
2018. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Sütőtök saláta? Kis ruccola, sütőtök kockák?:) vagy burgonya gombóc? Esetleg egy céklás rizotto?
2018. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Én elhagynám a párolt káposztát, és a mandarinos lilakáposzta salátát adnék mellé, ugyanis saláta és párolt káposzta együtt nekem sok lenne. Esetleg mindehhez céklás rizottó, dödölle helyett.
2018. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Befőtt/ párolt gyümölcsök nagyon illenek a libához.

Ha mindenképpen salátát szeretnél, akkor friss zöld salátát adnék hozzá. Bármi, amit szerettek: rukkola, madársaláta, bébispenót, fodros saláta, 2-3 fajta összekeverve. Nagyon egyszerű, nem joghurtos, majonézes öntettel, csak balzsamecet, valamilyen hidegen sajtolt mag olaj. Pl. tökmagolaj. Aztán még olyan zöldséget tesztek bele, amit akartok. Én legjobban a koktélparadicsomot szeretem.

2018. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

párolt narancsos répa-köret, még a gombóchoz is jó lehet.


Én nem tejjel, vízzel öntöttem fel, de ha lesz egy korty húsleves, azzal is tökéletes lesz.


[link]

2018. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!