Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen élelmiszereket...

Ti milyen élelmiszereket raktároznátok el a kamrátokban egy esetleges vészt megelőzvén? (Csak elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Alap élelmiszerekre gondolok egy 4 tagú családnál mondjuk. Miből mennyit, hány évre. Akinek van kedve, ideje gondolkodjon el rajta és írja le köszi :)

(Nem vagyok fanatikus bolond, csak érdekel. Nem kezdek gyűjtögetni :D)


2018. okt. 30. 19:29
 1/10 A kérdező kommentje:
és itt most olyanra gondolok, hogy klímaváltozás okozta jégkorszak stb
2018. okt. 30. 19:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

konzervek

száraz bab

liszt

cukor

tészták

krumpli

rengeteg víz

borsó

száraz húsok (kolbász, sonka stb)

Nekem ezek vannak a spajzban

2018. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Konzerveket irdatlan mennyiségben. :) Kérdés, hogy a "katasztrófa" után lenne-e főzési lehetőség, áram, gáz? Ha nem, akkor főleg készételeket konzervben és amit tűzzel el lehet készíteni. Ezekre gondolok például:

-sólet, gulyás, chilis bab, székelykáposzta stb.

- konzerv: kukorica, gomba, borsó, sűrített paradicsom,

- halkonzerv (olajos, paradicsomos), löncshús, sertésmájkrém

-savanyúságok (káposzta, uborka, csalamádé)

-lekvárok

- befőttek (alma, ananász, meggy, barack)

- szárított vagy füstölt húsok

- száraztészta, rizs, kukoricadara, zabpehely, búzadara, lisztek

- aszalt gyümölcsök, magvak

- cukor, só, fűszerek

- tejpor

- palackozott víz


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

- tömény alkohol (jó fertőtlenítő)

2018. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

+ csokoládé


Illetve, ha jégkorszak van, akkor az erkélyre kitenném a mirelitet is. :D

2018. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt, mint a kettes. Plusz: savanyított káposztából rengeteget, c vitamin forrás, skorbut ellen. Ja és vitaminokat, gyógyszereket, bár ez már nem pont élelmiszer.

És magokat, hogy ha megfelelő lesz a körülmény, ültethessek.

2018. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Konzervek, befottek, szoja, es persze alapelelmiszerek. Csokolade.

Mennyit? Az egy fore szukseges napi kaloriat figyelembe veve terveznek.

2018. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen vész, mennyire tartós? Évekre azért nehéz.

Pár havi ételünk van, na azt megszoroznánk még párral (kellene valami jó tárolás, hogy ne essen bele a moly), plusz konzervek.

Kamrám egyébként nincs, felpakolnám az alsó szint közepén falnak.


Az a gond, hogy a pár hónap is necces lenne, mivel friss zöldség és tojás nélkül én nagyon nyomorult lennék. De annyit még túlélek, de évekig konzerveken? Inkább a halál, bár előbb még elgondolkodnék, van-e esélyem valamire. Pár zöldséget meg tudok termelni, de az semmi se, pedig már annyira minimalizáltam a zöldségfogyasztásom,at, amennyire csak bírtam. De így is heti szinten menni kell zöldségeshez...


No, ami van és lenne is: olajos magvak, száraz hüvelyesek, gabona (némi tk liszt, jóval kisebb mennyiségben fehér tönköly, köles, kölesliszt és krumpliliszt - ez nem gabona, de ide tartozik, valamint tápióka. nagyobb mennyiségben zabpehely és elképesztően nagy mennyiségben rizs és rizsliszt), aztán mazsola, kakaó és xilit, eritrit, de az utóbbi kettőt kivéve mázsaszám (alapból csak ilyen 5 kiló van ezekből).


Tojásfehérjepor? Ha nem jutok friss tojáshoz, kellene, még ha az nem is olyan. S ha már tojás és sajt terén gond lesz, akkor mondjuk egy egész füstölt sonka. Több úgyse fogyna el. Sok-sok harcsapástétom.


Zöldségporok, a friss zöldségek helyett.


Évek? Akkor többszáz liter kókuszzsír s ha már ennyire van pénz, akkor pár üveg egyéb zsiradék is, mit tudom én, 1 liter olívaolaj (nem szeretem, de néha jó), dióolaj, ilyenek.


Ketten vagyunk, 4 főnél nem mondom, hogy szorozzuk 2-vel, mert ez étrendfüggő. Nálunk én alapozok zsírra és a párom szénhidrátra, de eszünk mi mindenfélét, csak húst nem szoktunk.


Sajtból annyit vennénk, amennyi nem romlik meg, hát ez nem sok, úgyhogy a párom szenvedne egy idő után, én simán tudok élni nélküle.


Konzervből igazából nem lenne sok, csak sormintának. Sok éve nem eszem konzervet és a száraz hüvelyesek tökéletesen helyettesítik, amennyiben a főzéssel nincs gond.


Mert ha nem lenne pl. áram... Akkor mindegy, mert víz és Net nélkül nem akarok és nem is tudok élni, még ha a fűtetlen ház nem is ölne meg. Minden villannyal megy itt.


Lehet, hogy gyümölcsöket is főznék be. A vész nem jelentené azt, hogy gond lesz a kerttel, ugye? Mert tele vagyunk gyümölcsfával, csak pár gyümölcsből nincs elég, s ha már a zöldséggel gond lesz, legalább gyümölcs legyen, bár hőkezelve sajna nem olyan. Aszalt gyümölcsből is kéne sok kiló.


Ha odakerülnék, napokig gondolkodnék rajta, most csak ennyi telt tőlem.

Ja, rengeteg kiló kávé és tea is kéne s nyilván só és fűszerek.

S persze használjuk ki, hogy a méz eláll, abból is vagy 10 üveggel, az sok évi fogyasztásunk. De régen tízszeres mennyiség ment, úgyhogy ez is egyéni.

2018. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most olvasom csak. Jégkorszak ellen semmit nem érnék ezekkel, illetve kicsit később pusztulnék el, de az nem megy ám egyik napról a másikra, elvárnám, hogy a jobbak adaptálódjanak.


Én csak ilyen meghatározhatatlan pár éves dologra gondoltam, ami után majd minden visszatér a helyes kerékvágásba.

2018. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Barnarizs, szárazkeksz, szárított húsok, száraz bab és borsó, só és cukor, savanyított zöldségek, vitaminkészítmények.


Konzervekből minimális mennyiséget, a bennük lévő adalékanyagok és magas nátriumtartalmuk miatt egyáltalán nem ideálisan huzamos túlélésre.


Ha kamráról vagy szó, pár hónap. Ha olyan esemény ütne be ami miatt legalább egy évig élelmiszerraktáron kell élni, hát arra fölösleges készülni földalatti bunker nélkül.

2018. okt. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rozs, zab, proteinpor, szilvalekvár, szárított hús, hüvelyesek.
2018. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!