Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti miket szoktatok enni egy...

Ti miket szoktatok enni egy héten? Szeretném bővíteni a listámat.

Figyelt kérdés

Kezd már ismétlődni és unalmassá válni hétről-hétre amiket készítek.

Bármilyen étel ötletet szívesen fogadok, a legegyszerűbbtől a legbonyolultabbakig.


2018. okt. 29. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Brokkolifasírt karfiolpürével, padlizsánkrém, bableves, paradicsomos kuszkuszsaláta, ajvár, zellerkrémleves, zabkása áfonyával, rizskoh áfonyalekvárral. Ezeket az elmúlt két hétben ettem.
2018. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsleves, húsleves, zacskós leves, bableves. Rakott krumpli, krumpli saláta, rántott hús, darás tészta, főtt brokkoli rizzsel, sajtos csirke.
2018. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű az van, ma hagymás-gombás rántottát ettem (erdei gombából, ma is találtam egy keveset :)).

A tojáspörkölt számomra megunhatatlan, legközelebb elmozdulunk egy kedvencem felé és sok borsóval, kis répával és tandori masalával fogjuk készíteni...

A paradicsomos-hagymás dahl nekem annyira bejön, hogy még sárgaborsóból is szeretem, pedig amúgy nem eszem meg ezt a hüvelyest. De millióféle dahl van.

Rakott krumpli? Azt is lehet többféleképpen, én majd kipróbálom gombával, eddig hagyományosan volt, mínusz a hús.

Sokféle pompás zöldségleves is van, holnap hagymaleves lesz buggyantott tojásokkal és fokhagymával (ha van, pórét is teszek bele, most nincs, s az idők folyamán belekerült kis répa, borsó, néha karfiol...), de krumplilevesre fenem a fogam már mióta, a babéros-tejfölös fajtából.

Gombapörkölt is volt és lesz is mostanság és sokféle almás süti is, szezon van. Sütőtökszezon is, abból is lehet sütit, levest tökmaggal és sütőtöktortát is (olyan, mint a répatorta, csak sütőtökkel, még hamarabb elpárolog nálunk).

2018. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Levesek; borsó, bab, karfiol, krumpli, gulyás, frankfurti, paradicsom, tojás, gomba, hús leves,

Egytál ételek; rakott krumpli, paprikás krumpli, csilis bab, rakott kel, rakott karfiol, lasagne, milánói, bolognai, carbonara, székely káposzta

Főzelékek; bab, borsó, krumpli, sóska, spenót, vajbab, paradicsomos káposzta, kel káposzta, finom, tök, lencse, sárgaborsó

Egyéb; sültek, rántott hús, rántott sajt, rántott gomba, rántott karfiol, szilvás gombóc, buci nudli, krumplis tészta, túrós tészta, rizses hús, tarhonyás hús, pörköltek, krumpli püré , rizi bizi, rizottó, petrezselymes krumpli, hagymás tört, fasírt, stefánia,

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2018. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rántott hús krumplival vagy rizzsel, bolognai ragu tésztával, fasírt francia salátával, édes-savanyú csirkemell, tonhalas paradicsomos tészta, sült csirkecomb, sonkával vagy aszalt szilvával göngyölt csirkemell, mindenféle főzelék (tök, sárgaborsó, lencse), pizza (saját készítés, nem rendelt), sült lazac, rántott hal, paradicsomos húsgombóc, grillezett csirkemell görög salátával, krumplis tészta, hot-dog, betyár krumpli (tepsibe krumpli+szalonna+kolbász), mindenféle krémleves, vagy húsleves, raguleves, paradicsomleves.
2018. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt: paprikás krumpli, krumpli fasírt, lesz rakott krumpli, fasírozott paradicsomos káposztával, töltött paprika, rakott káposzta, töltött cukkini, rántott cukkini, serpenyős egytál ételek, hagymás bab, a hét végére tervezek: birka pörkölt, karfiol pörkölt, sült tök, túró gombóc, palacsinta, palóc leves, rántott csirke, rizses hús, húsos káposzta, rántott káposzta, töltött káposzta, tojásos nokedli, tojás pörkölt, gomba ragu, brassói,
2018. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

pulykagulyás, oktoberfest burgonya , töltött csirkeszárny ,

burgonyás sajtos pite , sós gofri , spenótos tészta , körtés zellerkrémleves, camembert sajt - dióval , áfonyával töltve -rántva, Csókakői kolbászleves,

2018. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár érdekesebb ételt szedtem össze, amit ettem az elmúlt hetekben.


Reggelire: zabkása aszalt gyümölccsel, fahéjjal, mogyoróvajas magvas kenyér.


Ebédre: csevapcsicsa ajvárral és rizssel, sült hekk, vörösboros répás marharagu burgonyával.


Desszert: Nigella Lawson régimódi csokoládétortája, almás pite.


Vacsorára: hummusz (csicseriborsókrém), tojáskrém, füstölt hal.

2018. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A héten főzni fogok: halászlé túrós csuszával, rántott hal majonézes burgonyasalátával, marhapöri nokedlivel és ubisalival és borsófőzelék tükörtojással.

Most volt húsleves, töltött paprika, mustáros tarja és kelkáposzta főzelék pörivel, paprikás krumpli..

2018. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!