Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó villásreggeli?

Figyelt kérdés

Szoktatok ráérős, többfogásos reggelit készíteni?

Ha igen, milyen fogásokból áll, mi az ami elmaradhatatlan része reggelinek nálatok?


2018. okt. 27. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem szoktam reggelivel foglalkozni. Vágok egy szelet kenyeret, iszom mellé vizet. 11-kor van ebédidőm, addig kibírom így.
2018. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Heti kétszer van olyan napom az egyetemen, amikor délkörül kezdődnek az óráim, ilyenkor van, hogy ráérősen (és alaposan) reggelizek.

Általában 2 tükörtojás, mellé egy kis sonka, vagy bacon sütve, vagy 1-2 db virsli, vagy a tojások alá pár szelt gépsonka(ham&eggs) + zöldségek + 1 zsemle +opcionálisan: sajt, körözött, stb.

Igazából, elég gyorsan meg van, mert előveszek egy nagy serpenyőt, beleütöm a két tojást, meg melléjük dobom a bacont,-sonkát,-virslit, ami épp van, aztán "hagyom sülni", és mire előszedem a tányért, zsemlét, megmosom a zöldségeket, stb, addigra kb készen is van.

2018. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
A legjobb reggeli az, amihez nem kell villa
2018. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Olyan, amilyet szeretek és izlik is.

Mivel ősidők óta tudott, hogy az izlés nem lehet vitatéma, ezért nem is írom le, mi az, amit szeretek.

2018. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ilyenre csak üdülésekkor van időnk. Az alap a hidegtálak, és pirítósok különböző kencékkel. Németországba sűrűn jártam vendégségbe. Ott ki van helyezve a szeletelt teljes kiőrlésű kenyér, és kell hogy legyen az asztalon lekvár, nutella, sovány sonkaszeletek, hackepeter, vaj, tej, tea, hosszú kávé. Mindenki magáénak pakolja fel a szendvicsét, amire épp vágyik.

Erdélyben ugyanez volt, csak ott más volt a hidegtálakban amit a kenyeredre pakolhatsz. Többnyire hideg pástétomok, mint pl. padlizsánkrém, vagy tojáskrém. A pálinka meg fő elem. Tehát nekem az tetszik, ha több minden van az asztalon, és van választék. Végül is amolyan svédasztal csak miniben. Nemrég volt látogatóban nálunk német barát, és igyekeztem ezt a szokásukat viszonozni. Vettem legalább 3-4 féle felvágottat, nutellát, lekvárt, de náluk szokás még a bőséges választék mellé rántottát is sütni. Ezen kívül még gyakori a füstölt halfilé, ami többnyire lazac, vagy makréla. Ezeket mind ki kell pakolni az asztalra a felszeletelt kenyér mellé, és mindenki abból szed amiből akar. Hétköznapokban képtelen vagyok ennyit enni reggelire, de amikor pihi van és szabi, akkor belefér.

2018. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a verhetetlen reggeli (és esetleg vacsora is) a hagymás sült paprika tojással. Ha nagyon turbózni akarom, akkor húsos füstölt szalonna alá és friss, ropogóshéjú kenyér.
2018. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagy acsalád 3 jóétvágyú gyerekkel plusz egy feneketlen gyomrú apukával, így minden reggel mivel én eszek utoljára,,(párom megy dolgozni, gyerekek iskolába ovodába), ezért ami marad itthon alapon dobom össze a villás reggelimet. Ma pl volt két cm császár szalonna, 1 pritamin paprika, 1 db tojás. Tojást megfőztem, feldaraboltam, szalonnát megpirítottam, a paprikát félbevágtam kicsit meg sütöttem, és megtöltöttem szalonnás tojással. 1toast kenyérrel ettem.
2018. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7. Ez nagyon jó, rögtön beindult a pavlovi reflex 😁
2018. okt. 27. 13:57
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sok tojás, sok és sokféle zöldség (nyersen, sütve, rántottába keverve), esetleg sajt, néha kiemelkedően jó minőségű házi disznóság is emelheti az esemény fényét (de ezt nem szoktam, elég sok évig igen jól elvagyok vega stílusban is, tapasztalat)... A habos kávémat sem szoktam kihagyni, de lehet kakaó is.


De alapjáraton nem reggelizem, mivel délelőtt nagyon jóllakott vagyok, ritkán vagyok képes akár rágondolni is az evésre. De ha már nekiülök, jó sok étel kell.

2018. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Ahhh, a reggeli a kedvenc étkezésem. Igazából már kb a reggeli után azon gondolkozom, másnap mit reggelizzek. Leginkább beülni szeretek valahová, ha időm engedi. Olyankor a reggeli mellé kérek valamilyen édes süteményt, fagyit is. Itthon ezeket szoktam csinálni, ezekből válogatok több fogás esetén is:

-amerikai palacsinta/gofri juharsziruppal, Nutellával

-pirítós, vagy bagel különféle "krémekkel" (pl. avokádó, sajtkrém, epres mascarpone, stb)

-szendvics (vaj/vajkrém/sajtkrém, valamilyen sonka, sajt, zöldségek, majonéz/burgerszósz)

-sajttál húsokkal, szőlővel és valamilyen kiflivel/bagettel

-chia puding gyümölcsökkel

-turmix

-valamilyen tojásos fogás (ham and eggs, egg benedict, fritatta, stb)


Viszont mióta babát várok, azóta legszívesebben kakaós csigát ennék, kakaós csigával... :DD

2018. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!