Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valaminek máig van a...

Ha valaminek máig van a szavatossága, akkor az ma jár le, akkor azt már ki kell dobni, vagy máig meg fel lehet használni?

Figyelt kérdés
Ezt sosem értettem egyébként. Vettünk két kacsacombot a férjemmel szombaton. Védőgázas csomagolásban. Az egyiknek maig van a szavatossága, sajnos előbb nem tudtam elkészítési, idohianh miatt. Akkor ma már ezt dobja ki? Vagy még elkészíthetem? Nem fogunk elpusztulni nem?
2018. okt. 16. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó étvággyal és nyugodtan fogyasszátok el, semmi bajotok nem lesz tőle. De hogy teljesen nyugodt legyél, arra a 3 napra tedd be a fagyasztóba, mert ezzel leállítod a lejárati folyamatot.
2018. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Most látom, hogy figyelmetlen voltam és nem szombaton akarod felhasználni. Végül is nem derül ki, hogy mikor akarod elkészíteni, a fagyasztó a megoldás, ha nem ma lesz ez a vacsora.

2018. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szia

Ki vettem a védőgázas csomagból, kicsit úgymond szaga volt, vagy nem is tudom, kacsa AK ugye van egy jellegzetes szaga mondjuk, de ez valami másfajta volt, mondjuk nem tipikus romlott szag, lemkstam, atmostam, aztán már nem volt annyira 'budos' szerintetek megsussem?

2018. okt. 16. 16:59
 4/16 A kérdező kommentje:
Ma szeretném elkészíteni a férjemnek mert jön haza a munkából. De nem tudom eldönteni hogy budos megcsinaljam e vagy ne? Nem akarom megbetegiteni szegényt. Én alapból nem eszek húst, mert vegetáriánus vagyok, de neki megcsinalom/megcsinalnam
2018. okt. 16. 17:00
 5/16 A kérdező kommentje:
Butuska feleségnek érzem magam:(
2018. okt. 16. 17:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az, ne aggódj. :) Ha nem volt sérült a csomagolás és végig hűtőben volt, akkor nincs semmi baja. Szaga alapból van a nyers húsnak. Ha nem fehér, sápadt a hús, akkor meglehet csinálni. :)
2018. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Így már mi is jártunk, készítsd el nyugodtan, semmi bajunk nem lett, és finom volt a hús.
2018. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát ugye a bőre az fehér, sápadt, de maga a hús nem. Elkezdtem végülis piritani,magas hőfokon. Remélem nem lesz baja
2018. okt. 16. 17:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, azért érzed szagát, mert vegetáriánus vagy.

Én is így voltam vele, amikor 10 évig nem ettem húst, de a családnak főzni kellett. A legfrissebb húst is büdösnek éreztem.

Semmi baja nem lesz a férjednek a ma lejáró kacsacombtól, csak éjfélig készítsd el!:D

2018. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A védőcsomagos húsnak van néha ilyen enyhe elnézést-fingszaga.

Egyszer vásároltam romlott húst, azon érezni lehetett kibontás után, borzalmas volt.

2018. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!