Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 20-22 órás, buszos útra...

20-22 órás, buszos útra milyen ételeket célszerű pakolni?

Figyelt kérdés

Nyilván megállunk 3-4 óránként, de a benzinkutas helyeken csak nasikat lehet általában kapni, nem azokkal szeretném kihúzni az utat...

Ezekre gondoltam:

-görögsaláta, és zöldséges fasírt

-rukkolás, cukkinis tésztasaláta csirkemell kockákkal

-calzonetti

-szendvicsek

-chia magos puding gyümölccsel


Lehet hülye kérdés, de eddig még sosem buszoztam, főleg nem ilyen távon... Reptérre pedig vizen kívül semmit nem szoktunk vinni, ott várakozás közben ülünk be valahová, ha megéhezünk.


2018. okt. 7. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
2-3 liter víz, 2 szendvics (ne fasírtos, hanem valami, amivel nem büdösíted be az egész buszt), valami aszalt gyümi és dióféle, 2 alma vagy banán- bőven elég egy napra
2018. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Olyat, ami nem szagos, teht nem fokhagymás fasirt és nem kolbász, hagyj másokat is élni ...


Egyébként pedig, amit szeretsz.

2018. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%

Ha ilyen hosszú az út akkor kükföldre mész, azért nem nasik vannak. A buszosok olyan helyeken állnak meg, ahol étterem, meki, kfc, burger king, grill bár van. Normális ételeket lehet venni. Olyat ne vigyél ami hűtést igényel mert megromlik.

Ilyenkor célszerű olyat vinned amit megeszel az első 3-4 órában, utána szendvics és majd veszel enni valamit.

2018. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fontos, hogy az ételnek ne legyen szaga, mert nagyon zavaró. Csirkemellsonka, és vmi nem szagos sajtos szendvics jó választás lehet vagy vmi sós péksüti. Gyümölcsnek jó az alma. Fontos hogy ne folyjon, nehogy véletlen összekend a buszt/ magadat. Én mondjuk vittem ilyen hosszabb útra nasinak répát is szeletelve.
2018. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem szokott büdös lenni a fasírt, mivel cukkini és sajt, hús nincs benne. Azért gondoltam erre, mert ezt hidegen is megeszem a saláta mellett.


A mekis kaja, kfc számomra nem normális étel, nem tudnám megenni. Arra pedig nem lesz idő, hogy étterembe megvárjuk, amíg kész lesz bármi és meg is együk. Vagy ha meg is eszem a mekis kaját, 1 órán belül ugyanolyan éhes lennék... De mondták külön, hogy élelmet vigyünk, mert nem lesz lehetőség megállni normális étkezésre.

2018. okt. 7. 11:46
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

A különféle saláták, fasirtok, stb megromlik pár óra alatt, ezért nem jó ilyeneket vinni.


Amit lehet, az a különbözö szendvicsek, esetleg rágcsálnivalók, nyers zöldségek.

De teljesen fölösleges az utat végigenni, fejenként 5-6 szendvics böven elég.

És feltétlen olyasmit vigyél, amihez nem kell evöeszköz, hanem kézzel lehet enni.

2018. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha unatkozom, eszem. :D És szerintem ez elég sokszor elő fog fordulni az út során.. De majd igyekszem figyelni azért, hogy ne pusztítsak el mindent még az első határátkelés előtt.
2018. okt. 7. 12:04
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Londonba mentem busszal, egy éjszakára meg is álltunk, tehát kb 2 napra kellett kajáról gondoskodni.

Én olasz tésztát vittem pesto szósszal+egy nagy szendvics (benzinkutas, de semmi baj nem volt vele)+2 alma+1 tábla csoki. Útközben pedig többször is megálltunk és majdnem mindenhol volt NORMÁLIS étterem. Mekivel speciel sztem egyszer sem találkoztam, de Ausztriában, Németországban tényleg rendes, leülős helyek voltak, leginkább kész egytálételekkel, amiket simán volt idő megenni 30-40 perc alatt (ennél rövidebb időre nem is álltunk meg) és nem is voltak tragikusan drágák.

2018. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

“Normális kaja...meki,kfc,burger king...” 😂


Kérdező! Van lehetősèged egy kisebb méretű hűtőtáskát vinni magaddal? A leírt ételeidből ítelve, adsz a minőségi táplálkozásra! Esetleg, ha csomagolnál két adag smoothiet? Nálam simán kivált 3dl smoothie egy étkezést, lassan tudod kortyolgatni, ha unatkoznál 😃

Előttem is îrták már az aszalt gyümiket:) jó ötlet a chia puding is! Esetleg, ha sütnél apróbb sós/édes sütiket (persze a számodra elfogadható alapanyagokból?) egy jó banánlenyér/muffin is finom még állottan is. csomagolhatsz roston csirkeszeleteket is! Rizs is mehet! Akár grillezett zöldség is, az hidegen is finom! Csak tényleg olyan zöldségekből, amiknek nincs erős szaga (pl:brokkoli, nagyon finom, de büdi😀) érdemes egyszer használatos tálkákba csomagolnod, és a megálloknál rögtön eldobni ezeket.

2018. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Egy pár müzliszeletet is betárazhatnál, esetleg valami finom kekszet. Nekem a zabkeksz a kedvencem. :)
2018. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!