Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karancs 3T tűzhely tapasztalat...

Karancs 3T tűzhely tapasztalat? Nekem minden elég benne.

Figyelt kérdés

Beköltöztünk egy régi hàzba, ahol egy ilyen típusú ránézésre nagyon régi darab van. Szeretek sütni, de eddig soha nem volt gàzsütőm.

Ezen fokozat sincs. Lehet tekergetni ahova az ember gondolja, kisebb-nagyobb lángra, ráírva semmi, kb érzésre kell és csak alul süt.

Eddig 5 süti/kalácsból 5 a kukában landolt. Legutóbb már sírtam elkeseredésemben.

Minden megszárad, megég, közben a belseje majdnem nyers. Kisebb lángon is alul már kezd megégni, közben a teteje nyers a kelt tésztának pl.

Kérem, aki ismeri ezt a jószágot, adjon tanácsot hogyan kell használni.



2018. aug. 1. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy békebeli darab, hogy örültem neki annak idején.

Csak már ki emlékszik rá, hogy kell benne sütni

2018. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki:Sűtő aljába +tepsi,benne víz

Egyenletessebb a sütés.

Illetve a sütihez több zsiradék,olaj.Jobban átszurkálni a sütit😋

2018. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt a vizes tepsit kipróbalom. Valaki azt mondta, tegyek az aljába téglákat, de azt hogy? Fogom és simán telepakolom? Nincs annak sütés közben valamilyen szaga, amit átvesz a süti vagy nem tudom? 😐
2018. aug. 1. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne téglát...

"Békebeli" sütőkbe,anno áztalott vizes palat,agyag darabokat tettek.

Ezért írtam a vizes tepsit😂

Én a palackos gáztűzhelyhez szoktam,költözés után vezetékes gáz van.Időszámitás elötti szinte a tűzhely,nem egyenletes a gáz ;/,a plusz vizes tepsi,és a sütő több figyelmet igényel...

2018. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm 😁
2018. aug. 1. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én régi Karancsomban 2 db tetőcserép van. Nem szoktam beáztatni, nagyjából középső fokozaton sütök mindent. Egyenletesebb a hőelosztása így, mint a cserép nélkül.

Nekem bevált a cserép, valószínűleg a tégla is hasonlóan működhet.

2018. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 tetőcserép van az aljában, pontosan úgy mint az előttem szólónak és én is közepesen sütöm a sütit.
2018. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.# vagyok, kérdezted, hogy a tégla vagy a cserép miatt nem veszi át a szagot a süti?

Soha nem tapasztaltam ilyesmit. A tetőcserepeim újak voltak, ha meg használthoz jutsz és nem elég tiszta, egyszer megmoshatod.

Jó sütést neked, klassz dolgokat lehet csinálni egy régi tűzhelyen is!

2018. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!