Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak szerintem dragult minden?

Csak szerintem dragult minden?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk vasarolni igaz hust nem vettunk, mert holnap fog elfogyni, ami a fagyoban van, de hideg kajabol ugy gondoltuk, betankoltunk de megsem..mert tok ures a huto..pedig lista alapjan mentunk es azt vettuk, amire akkor es ott szukseg volt..10.000 forintot hagytunk ott es ma ra kellett jonnom, hogy majdhogynem alig vettunk olyat, ami ne fogyna el 2-3 nap alatt.. hiaba irom fel, hogy tej, turo, tejfol ezek soha nem tartanak egy hetig pedig nem vagyunk nagy etkuek.. es altalaban magyaros, olcsobb fogasokat irok ossze..nem. agyunk szegenyek, de 3 evvel ezelott meg busszal jartunk vasarolni es parom nagy hatitaskaja tele lett egy egesz hetre. Most ahogy ott voltunk bent az Auchanban, azt lattam, hogy a csirke is dragult..mi hust mindig a piacon veszunk, ott 400 ft egy kg csirkecomb, itt 6-700 lett ami ugyanugy 400 volt 1 honapja. Parom fizikak munkat vegez, igy hust fozok neki mert alapbol a kolest, chia magot ilyesmiket nem szereti. Laktatot kell foznom, hogy tudja folytatni a munkat a gyereknek pedig kell a gyumolcs bar mar erik a szilva, a korte, a nyari alma es olcso a dinnye. Ne ertsetek felre, tenyleg nem vagyunk csorok csak nem ertem, hogy lehet az, hogy alap dolgokat veszunk es nem eleg? Hogy 10.000 ft keves.. mondjatok mar el, ti mennyit hagytok ott? Mit foztok?
2018. júl. 25. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Milyen boltba mész? Nem mindegy, mit hol, és a márkák között is óriási különbségek vannak. Tényleg van infláció, de hát ez a világ rendje. Nem írtad, hány főre vásárolsz.

2018. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szerinted,szerintem is.Már nagyon kell nézni,hogy mi mennyibe kerül....
2018. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi szinte mindig 6 ezer forintot költünk a lidl-be két-, vagy háromnaponta és ez csak a reggelihez való élelmiszer, italok, gyümölcs, joghurt, a főtt kajához csinálunk nagybevásárlást kéthetente, amúgy igen, szerintem is drágul a kaja.
2018. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

En akarok kistesot, de ahhoz szerintem a duplajat kene keresni :/

Vagy nem tudom, masok hogy oldjak meg. Telen en meg a fagyasztott gyumit is megveszem, mert az alma, banan nem eleg neki..

Tudnatok tippeket adni sporolasra?

2018. júl. 26. 06:39
 5/9 A kérdező kommentje:
3an vagyunk es az Auchanban ill a piacon vasarolunk, de a piacon a zoldseg dragabb most, mint az Auchanban, a hus meg az Auchanban dragabb. Multkor meg akartak vezetni, hogy a 269-es Fincsi kutyakonzerv 325-rol van leakciozva holott 3 eve egyszer sem volt annyi mivel mindiv a Fincsit veszzuk.
2018. júl. 26. 06:41
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

325-ért inkább csirke farhát menjen a kutyának, ne a 90% víztartalmú konzerv.

Igen, minden drágul. Jó reggelt, ez eddig is így volt.

Én úgy spórolok, hogy amikor akciós valami, nagyobb mennyiséget vásárolok belőle. A hús megy a fagyasztóba, a rizs, tészta, liszt, cukor, stb eláll a szekrényben. Figyelem az akciókat, az alapján főzök. Hiszen pl a sajtos tészta mégsem annyira olcsó kaja, ha a sajt éppen 1700/kg.

2018. júl. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hónap elején csinálok egy alap bevásárlást, akkor ételre kb 6-7 ezret költök, aztán 3-4 naponta vásárolok kiegészítő dolgokat (általában ez is a tescoban) és 3-4000 forintokat költök. Heti étrendet szoktam tervezni (nem akció, hanem igény/kedv alapján) és ezen változtat még ha a boltba valamit mégis túl drágának találok vagy meglátok valamit,amit megkívánok. Egymagamra főzök, azért van a 3 napos vásárlás, mert kb annyi idő alatt fogy el, amit vettem előzőleg és szeretek frissen vásárolt dolgokból főzni. Hétközben húst általában csirkét veszek vagy darált sertést, zöldségből hagyma, répa főleg, sajtokat, tejterméket és gyümölcsöt meg rágcsálnivalót (kölesgolyó pl), tésztát. Hónap elején veszek lencsét vagy sárgaborsót, húst, amit lefagyasztok, tojást, hagymát, lisztet, ilyesmiket. Egyéb zöldségeket (most épp tökféléket) kapok anyukámtól a gazdaságból.
2018. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem megszólni akarlak csak gondolj arra is hogy van aki a ti költségvetésetektől kevesebből is fenntart családot...
2018. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Spórolási, pénzügyi életvezetési tippek: [link]


Találsz egy sok (talán több mint 10) órás videóanyagot, ahol a pénzügyi élet alapjait elmagyarázza, és sok jó cikk van (csak sajnos nincsenek összeválogatva, de random keresgéléssel is bele fogsz futni jókba). Stílusában egy kicsit "proli", nem is vagyok benne biztos, hogy értelmiségi családból származik, de ez persze nem azt jelenti, hogy nem értene a szakmájához, ne tévesszen meg.

2018. júl. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!