Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig kell süti a csirkemelle...

Meddig kell süti a csirkemellet (tepsiben)?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok. Úgy szeretném csinálni,hogy a vékonyra vágott csirkemellt leteszegetem az olajos tepsibe és tejszínnel leöntöm meg sajtot reszelek rá. Ezt mennyi ideig kell sütni,illetve érdemes-e lefedni,hogy ne égjen meg annyira-esetleg alufóliával?

Köszönöm!



2018. júl. 18. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én először is úgy szoktam, hogy ha valami megrakott csirkemellet vagy halfilét sütök tepsiben, akkor előtte serpenyőben úgymond lekérgesítem. Tehát kevés zsiradékon megfuttatom mindkét oldalát ami pár perc, majd így már elősütve teszem be a tepsibe, és pakolom rá a többi cuccot. Így kb. 20 perc, fél óra még maximum. Lehet, hogy az első 10-15 percet alufóliával letakarva sütöd, majd ,még egy kevés ideig fólia nélkül, mikor látod, hoyg a sajt már kissé kezd barnulni a tetején.
2018. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam letakarni, a sajt egy picit megpirul a tetején, és nagyjából pont addigra lesz kész a husi is. Olyan 35-40 perc, villanysütő alsó-felsőn.

Egyébként én nem is pirítom előre, a vékonyra szelt csirkemell annyira hamar átsül.

2018. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
okés,köszönöm szépen! :)
2018. júl. 18. 09:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

sütőhöz ne szeleteld a csirkemellet, ki fog száradni.

egyben a legjobb, jól bemelegített sütőben, felső tepsiben grillezni egyik oldalt 10-15 percig, majd megfordítani és szép pirosra grillezni kég 15 percig. így benne marad a szaft. kiveszed, kicsit pihenteted, majd a legvastagabbat kettévágva azért bizonyosodj meg róla hogy teljesen átsült (fehér az egész belseje)

ha tejszínes sajtost akarsz akkor inkább rakottat csinálj. vagy a szeleteket süsd ki hirtelen nagy lángon serpenyőben, és csak utána olvaszd rá a sajtot sütőben

2018. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"sütőhöz ne szeleteld a csirkemellet, ki fog száradni."


Pont azért nem fog kiszáradni, mert nem magában süti, hanem szósz alatt.

2018. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
rakhatsz akármilyen szószt, attól még ki fog sülni a leve, ha nincs kéreg rajta...
2018. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én nem bánom ha picit szárazabb úgy is szeretem,de köszi mindenkinek,hasznos tanács mind :) szép napot
2018. júl. 18. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!