Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ma kb.4 óra hosszáig főztem a...

Ma kb.4 óra hosszáig főztem a zöldbablevest, s a bab, még igy is kicsit kemény volt. Van ilyen bab, vagy én hibáztam? Ugyanebből tettem el télire a mélyhütőbe.

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Öreg volt a bab, igen van ilyen.
2018. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Megpróbálhatsz szódabikarbónát tenni a vízbe a főzés végén, segít megpuhítani.
2018. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már fásan szedték. A végeit leszedted? Ez max. krémlevesként lesz nem fás, de ha nagyon öreg volt lehet, hogy turmixolás után lesznek a levesben kemény szálak, amit le kell szűrni.
2018. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem tettél véletlenül ecetet a levesbe a főzés elején?
2018. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2-es és a 4-es leírta amit én is akartam.

Egyébként a fagyasztás lehet, hogy segít rajta valamit és könnyebben főzhető lesz.

2018. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fiatal volt a bab,legfeljebb igen hervadt volt.Már máskor is főztem ilyenből, de nem tapasztaltam azt, hogy ne puhuljon meg. Esetleg van ilyen fajta bab ?
2018. júl. 6. 09:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem fejteni való babból csináltál zöldbablevest. :)
2018. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, ez a fajta, ami inkább fejteni való, tudomásom szerint ez fő meg ebben az állapotban igen nehezen. Ha te is ebből főztél, eléggé rostos marad.

2018. júl. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!