Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rutinos házi-pizza készítők...

Rutinos házi-pizza készítők segítenének nekem?

Figyelt kérdés
Pizzát készülök csinálni, hamarosan begyúrnám a tésztát. A bevált megszokott receptem, a fél kiló liszthez (két pizzát sütnék ennyiből) 3 evőkanál olíva olajat ír, van hogy többet is teszek bele. No mármost nincsen itthon olíva olajam, pedig mindig liter számra áll (amiben azt hittem még van, a sötét üvegnek köszönhetően)üres. Nyilván az nem opció, hogy elszaladjak venni, mert akkor megtenném. Sima olaj sincsen itthon, egyedül bio szőlőmag-olaj és lenmag-olaj keveréke, ami nagyon nem pálya, hiába kesernyés az is, nagyon más ízvilág, tartok tőle eltolná teljesen más irányba a tészta ízét. Ha ennek megfelelő mennyiségű vajat teszek bele, vajon élvezhető lesz a késztermék, vagy felejtsem el? Édeskés lenne tőle? Jobban járok ha kihagyom belőle a zsiradékot, vagy elkészíthetem vajjal, esetleg hagyjam a fenébe az egész pizza sütősdit?

2018. máj. 17. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Vajjal torni fog a teszta rendesen. Sima etolaj esetleg?
2018. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ja olvasom hogy nincs. En hagynam
2018. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyanítottam magam is, hogy nem lenne jó. Nem akarok nekiállni potyára, mert azért munkás, bíztam benne hátha akad valakinek tapasztalata ez ügyben. Tudom, hogy a vaj teljesen másképp működik, bár én a tészta állagára nem is gondoltam hirtelen, csak az íze miatt aggódtam. Minden mást olyan szépen feltankoltam tegnap hozzá, sonkák, sajtok, ecetera, erre pont olíva olajam nincsen, mintha egy jellemzően olasz tésztafélébe majd pont az ne kellene...
2018. máj. 17. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Zsír esetleg?

Én azzal szoktam csinálni és vajjal.

Kicsi zsír, kicsi vaj.

2018. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Felolvasott, langyosra hűlt vajjal tökéletes lesz a tészta.
2018. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Most látom, hogy javított a telefon

Helyesen felolvasztott, nem felolvasott :)

2018. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!