Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet mikróban tükörtojást...

Lehet mikróban tükörtojást sütni? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés

#tojás #mikró #tükötojás
2018. márc. 2. 21:15
 1/10 anonim válasza:
83%
Én tányérba szoktam feltörni 3-4 db-ot. A tányér tetejére borítok egy másik tányért egy kis rést hagyva. Kb ennyi. 3-4 perc alatt kész, de ez mikrótól is függ.
2018. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem olyan jó mikróban mint rendesen megsütve

Próbáld ki

Üsd fel tányérba rakd be indítsd el és kész 4 5 perc max

2018. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De mi lesz akkor, ha nem takarom le?
2018. márc. 2. 21:33
 4/10 anonim válasza:
95%
Van rá esély, hogy felrobban a tojás.. :D így nem kell mikrót takarítanod.
2018. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:
98%

Nem kell letakarni, ha a tojások sárgáját felülről egy fogpiszkálóval megszúrod. Így nem folyik ki, de a keletkező gőz sem robbantja szét.

(De szerintem is jobb a hagyományos módon serpenyőben sütve.)

2018. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :D Sajnos most rá vagyok erre szoroulva, mert elfogyott a gáz, és holnapig nem lesz.. :/
2018. márc. 2. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
A tányérba cseppents egy kevés olajat , melegítsd fel 2 perc, üsd bele a tojásokat, szúrd meg a sárgáját, tedd vissza a mikróba 45 másodpercre.
2018. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2018. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Én jobban szeretem, mint rendesen sütve. Annyi, hogy a széle kicsit mindig leég, lehet sikálni a tányért utána. :)

Simán bele kell ütni egy tányérba a tojásokat (én laposba szeretem, ha jobban szétterül, kisebb eséllyel robban), mehet rá fűszer és kb három perc a mikróban. Letakarni azért jó, mert a hőtől "bugyog", ezáltal köpköd szanaszét, de persze takarás nélkül is megsüthető. Én ki szoktam szúrni a sárgáját, úgy finomabb.

2018. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jó a tányéros megoldás, amit írtak. Ez most ugyan nem segít rajtad, de van kifejezetten mikrós tükörtojássütő is.

[link]

[link]


Nekem a bigyóshopos van, 1 perc alatt megsül benne a tojás.

2018. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!