Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti is szerettek ilyesmi...

Ti is szerettek ilyesmi "moslékot" enni?

Figyelt kérdés

Tehát ma a következő dolgokat kutyultam össze:


Kb. 30 deka csirkemellet, természetesen megfőzve (olajon és egy kis vízen pároltam)

20 deka gombát

kb. 1 kiló krumplit (ezt is meg a gombát is is főként olajon pároltam)

1 üveg bolognai szószt (tulajdonképpen paradicsomszósz)

plusz a tegnapról maradt tojásos rizst (ez úgy egy merőkanálnyi volt)

és vagy 6-7 darab ecetes gyöngyhagymát is beleaprítottam.


Nekem ezek finom dolgok, ti mit gondoltok róla? Ez már a moslék kategória?


2018. febr. 25. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
őőő, a bolognais-gombás-ecetes gyöngyhagymás tegnapi tojásos rizs nekem egyértelműen a hányinger kategória.
2018. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ízlés kérdése, nem számít, hogy ki, mit gondol, ha neked ízlik. Egészségedre.
2018. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És ha külön lenne hozzá tálalva a gyöngyhagyma, mint savanyúság? Akkor is undorító? A tojásos rizs íze nem is érzékelhető, olyan kevés ment bele.

Csak paradicsomos, húsos, gombás krumpli íze van.

2018. febr. 25. 21:33
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

A tojásos rizst már nem raktam volna bele, és a gyöngyhagyma helyett más savanyúságot ettem volna, azt is külön. A többi teljesen oké.


Nem szeretem, mikor valaki azt mondja, hogy ő mindig csak friss ételt hajlandó fogyasztani, vagy undorítónak találja, ha a megmaradt ételt "felújított" formában eszi meg valaki később. Persze nem arra az ételre gondolok, amit valaki kiszedett a tányérjára és meghagyta, hanem ami a közös tálban maradt. Ezzel burkoltan az élelmiszerpazarlást támogatja az illető, hiszen nem lehet mindig pont annyit főzni, amennyi elfogy.

2018. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem kutyultam volna össze a rizst és burgonyát a többivel.

A csirke + gomba + paradficsom rendben van.

2018. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Engem azért sem zavar, hogy a savanyúság is az ételben van, mert ha külön tálalnám, akkor is előfordulna, hogy épp az ételből és a savanyúságból is van a számban egyszerre, úgyis összkeverednének az ízek a számban, így inkább beletettem egyenesen az ételbe.


A tojásos rizs csak egy napos, nem több, mint 25-26 órája készült. És ez az étel is, amit most készítettem, legkésőbb holnap délelőtt 10-ig elfogy. Még akkor sem fog romlottnak számítani a tojásos rizs.

2018. febr. 25. 21:46
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Már a gombánál elokádtam magam
2018. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Régen én is utáltam a gombát. :D De mára megszerettem.
2018. febr. 25. 22:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt pl én sem enném meg, de értem mire gondolsz...

a múltkor pl megalkottam a világ legbüdösebb ételét, amit meglepően finom volt, összedobáltam az itthon lévő dolgokat...

brokkoli, 2 tonhalkonzerv (sós lében volt), tejföl, vöröshagyma, fokhagyma, tetejére nagyon büdös sajt (olyan szaga volt a sajtnak mint egy rothadó lábú csövesnek, de meglepően finom volt. a lidlben találtam.)

na és gondolj bele milyen szag terjengett miután kivettem a sütőből, de finom volt, elfogyott.

2018. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A tojásos rizsig teljesen OK, vannak ételek, amikben direkt van hús, gomba, krumpli egyben... A gyöngyhagymát külön enném (nem tudom megmondani, miért, de külön), a rizst pedig külön, mert nekem a rizs krumplival sehogyse jön össze. Amúgy ehetőnek hangzik, éhesen simán megenném - vagy ha nem, az kizárólag a csirkemell miatt lenne, mert olyat nem eszem.


De nálunk tipikus a vegyes étel, amiben sokféle alkatrész van, finomak.


Azért szimpatikusabb külön pakolni bizonyos ételeket, még akkor is, ha egyszerre esszük, szebben is néz ki. S igenis az étvágygerjesztő, esztétikus tálalás fontos az embernek.

De az első 4 hozzávaló továbbra is korrektnek tűnik egyben.

2018. febr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!