Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig kell főzni 2 kg lencsét?

Meddig kell főzni 2 kg lencsét?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy addig míg puha nem lesz, de az kb mennyi idő.

mit tegyek még bele, hogy finom legyen ?

Mivel, hogyan kell sűríteni?



#lencse #Újévi hagyomány
2017. dec. 30. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit akarsz csinálni?
2017. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

1. mit akarsz készíteni?


Főzelék:

- hagymát, fokhagymát apróra vágom, zsíron megfuttatom, és dinsztelem

- beleöntöm a lencsét, teszek bele egy kiskanál pirospaprikát

- felöntöm vízzel (füstölt sonka főzőlével), só-bors, babérlevél (2-3-4 db)

- teszek bele mustárt, pici cukrot és lefedve puhár főzöm

- behabarom (kis liszt-tejföllel), és ha kell utánízesítem

2017. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leves:

- hagyma-foki megdinsztel

- beleteszem a lencsét, sárga-fehérrépát

- pirospaprikát szórok rá

- felöntöm sonkalével (vagy vízzel), só-bors

- a végén teszek bele kolbászt

2017. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normálisan fogalmam sincs, mi kuktában főzzük, forrás után félórát, különlegesen puha lesz, nem egyszerűen csak megfőtt, nagyon kellemes úgy :) Max. 1 kiló lencsét főzünk, mert gyakorlatilag egy ember eszi, így is le kell fagyasztani egy részét.

Nálunk vöröshagyma dinszteléssel kezdődik a lencsefőzelék, ekkor kerül bele a só, majd rántás (szezámmal, de persze hagyományosan is lehet), pirospaprika, babérlevél, lencse, víz. S megfő. Utána mindenki tesz bele, amit akar, mustár, tejföl, füstölt sajt...

A leves hasonló, csak répa és ha lehet, karalábé is kerül bele és nem eszünk hozzá tejfölt, csak mustárt és füstölt sajtot.

2017. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Főzeléket szeretnék, de nem valami vastag rántásosat, hanem valami egészségesebbet, könnyebbet.

Nagyon röviden a leírom: egy kislétszámú intézményt támogatunk és én a lencsét húztam, szó szerint.

11 fiatal autista felnőtt,és 3-4 fő személyzet, de ők kérték , hogy őket ne számoljuk bele.

És azt is kérték, hogy ne essünk túlzásba a mennyiségeket illetően, nem nincs nagy hűtőkapacításuk.

Karácsonyra is sok ételt és egyebet kaptak. Azért gondoltam, hogy a 2 kg elég lesz.

Remélem sikerül a kapott válaszok után finomra elkészítenem holnap, Újév napján visszük.

(Van még lencse, ha esetleg kevésnek gondoljátok , és még szóltok )

Köszönöm.

2017. dec. 30. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
20-25 perc főzés után sűrítsd pürésített lencsével és főtt krumplival, kis tejföllel
2017. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, én is arra gondoltam, hogy egyrész saját anyaggal, amit leturmixolok, azzal sűrítem be.
2017. dec. 31. 05:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!