Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyi menü ötlet két főre?

Karácsonyi menü ötlet két főre?

Figyelt kérdés
Párommal kettesben töltjük a szentestét, másnap megyünk tovább rokonokhoz. Olyan menüötlet kellene, amit nem tart sokáig elkészíteni és lehet belőle kis adagot is készíteni.

2017. dec. 22. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

French fries with frozen fish fingers ala tefal.


Mellé egy üveg chauvignon blancet ajánlok. Bon apetit!

2017. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, milyen ételet akartok.

Levest én nem feltétlen akarnék, de ha gondolod, valami krémleves( sütötök, zeller) vagy esetleg borleves szóba jöhet.

A föétel lehet rántott hal, párolt/sült lazacszelet krumplisalátával, de akár sült csirke(comb/mell) krumplipürével.

Utána desszertnek valami egyszerübb muffin (van több karácsonyi jellegü) szépen feldísítve, vagy akár mákosguba 1-2 kifliböl.


Egy üveg nektek tetszö bor és megvan az ünnepi hangulat.

2017. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#3 Köszi a választ. Sajnos a halakért nem annyira vagyunk oda, a csirkéset pedig túl snassznak érzem karácsonyra, sima sült csirkét rendszeresen szoktam csinálni, valami különlegesebbre gondoltam.
2017. dec. 22. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Estére csirke-sertés saslikot csinálunk zöldségekkel, majonézes krumplisalival.


Ebédre meg fokhagymás garnélát salátával, de utána megyünk be Zürichbe :)

2017. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Akkor próbálj szüzpecsenyét, libamellet, pulykacombfilét vagy mellet készíteni - nagyon mutatós, elegáns hatásúak és finomak a különféle töltött tekercsek, pl aszaltszilvával, gyümölccsel, zöldségkeverékekkel, ezeket valamilyen szelet húsból lehet készíteni, esetleg baconba csavarva sütni.

De akár fasírtot is lehet dekoratívan készíteni tojással, kolbásszal, zöldségekkel töltve, és baconba tekerve kisütni, söt létezik vagdalthús-tekercs is, ami szintén érdekes és mutatós az ünnepi asztalra. (Ez utóbbiak többsége hidegen is finom, azaz a maradékot is jól lehet még hasznosítani anélkül, hogy "maradékevés" jellege lenne - hidegtálon kimondottan szépek.


Ha valamelyik ötlet megtetszett, akkor a google képkeresöben kezdj keresni, de szivesen segítek én is délután.

2017. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok, bár nekünk gyerkőc is van de neki külön lazacot sütök ki ,nekünk meg steaket csinálok édesburgonyával meg borsmártással.

Villámgyorsan kész, és 1 napos kaja, másnap már mi is megyünk rokonokhoz.

2017. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy ideje egyik kedvencem a sertésszűz, aszalt fügével vagy aszalt barackkal töltve, baconba burkolva megsütve, sajtmártással és krumplifánkkal.

Két főnek egy kisebb kb fél kilós szűzpecsenye bőven elég.

desszertnek pl somlói galuska, vagy valami finom pohárkrém, amit lehet két adagban is készíteni.

Borokban nem vagyok járatos, de egy könnyű rozét a főétel mellé nyugodtan ihattok, nem fogtok mellé vele.

Boldog Karácsonyt :)

2017. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg tejfölös sertés ragu, nem feltétlenül kell karajból készíteni. Lehet combot is akár csíkokra szelve.


[link]


Meglehet, hogy a sült helyett valami hasonlót készítek én is.

2017. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is így leszünk, 24.-e kettesben itthon, utána meg kezdődik a rokonlátogatás... ahol úgyis tele fognak minket tömni nehezebbnél nehezebb kajákkal, szóval én itthon valami nagyon könnyűt készítek. Póréhagyma krémleves lesz, garnéla paradicsomos zöldségraguval, illetve sütőben sült steakburgonya (vegyesen édes -és sima krumpliból). Desszertnek iszunk Bailey's-t és vettem kézműves szaloncukor válogatást, abból szemezgetünk :)

Ha nem csak a hal mumus, hanem a rák is, én a helyedben biztosan rozé kacsamellet készítenék, egy-egy db kacsamell elegendő, pár percig előpirítod serpenyőben mindkét oldalát, utána pedig max 15 percet tölt a sütőben, tehát pikk-pakk megvan, mégis elegáns, ünnepi. Mellé egy kis szilvachutney tökéletes, vagy grillezett gyümölcs, köretnek pedig pirítanék hozzá bagettet a kacsa kisült zsírjában, esetleg rozmaringos burgonya, szintén lehet a végén megfuttatni pár percre a kacsazsírban.

2017. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Két főre inkább rendelnék, de ez a saját véleményem. (Olcsóbb is lenne jelen esetben, neked se kell melózni,vásárolni stb.)
2017. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!