Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik sütemény lehet ez?

Melyik sütemény lehet ez?

Figyelt kérdés
Nagyon rég készítettem. Annyi rémlik,hogy 3 lapot sütünk talán kakaósat,az egyiket széttördeljük,adunk hozzá kakaóport,tán rumaromát,(margarint?) is,meg még jó pár féle alapanyagot,ezeket összekeverjük,és a 2 kisütött lap közé töltjük. Eszméletlen finom volt,de nem tudom kikeresni sehol ennyi infóval. Hátha valaki tudja a nevét,és a receptet is.Köszönet érte előre is!
2008. okt. 24. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a puncs kockára gondolsz.

Én sárga színű piskótával ismerem,2 lap közé töltöd a 3-at(összetöröd,keversz hozzá kis baracklekvárt és rumot v.rumaromát,kevés kakaóport).Betöltöd és hűtőbe pihenteted pár órát,hogy szépen szeletelhető legyen.

2008. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú igen a baracklekvár ami nem jutott eszembe!

Nagyon köszi!

2008. okt. 24. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit!!Jó sütést!!
2008. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a nagymamám sütött hasonlót, az volt a neve, hogy Kata szelet. Nem piskótát sütött, hanem 3 lapot (ilyen linzerszerűt), és abból összetörte az egyiket. Összekeverte baracklekvárral, rummal, kakaóval, és azt töltötte a másik két lap közé.

Utánanéztem az előbb, és csodák csodája megtaláltam a receptet :) itt: [link]

Az a különbség, hogy ő nemcsokimázat tett a tetjére, hanem procukorból, tojás fehérjéből kevert cukormázat, ami szép fényesre száradt meg a tetején :). És hogy nem ledarálta a középső lapot, hanem csak összetörte kézzel.

Nekem máig az egyik kedvenc süteményem :).

2008. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló köszönöm szépen!

Ez az a sütemény,már a neve alapján ismerős volt.

Annyit kerestem,köszönöm szépen még egyszer!

2008. okt. 24. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, örülök, hogy segítettem :).
2008. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az, Kata szelet, mi is imádjuk:D:D:D
2008. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!