Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen variációkat ismertek...

Ti milyen variációkat ismertek csirkéhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom majdhogynem csak csirkét hajlandó enni. Ha mást meg is eszik nagy ritkán, akkor nem örül, másnap már tuti nem kér belőle, munkába sem visz. Elég sok dologgal próbálkoztunk már, de marad a csirke. Viszont lassan elfogynak az ötleteim, hogy hogyan is készíthetném el.. Amiket csinálni szoktam: kukoricás, tejszínes csirke, currys csirke, gyrosfűszeres csirke, mustáros csirke sütőben, baconbe tekert csirke, szintén sütőben, klasszikus rántotthús, már egy úgynevezett carbonaras csirkét is csinálok, megcsinálom a a carbonara szószt, mi tésztával esszük, neki bekenem vele a csirkét és sütőben megsütöm.


Ti hogyan készítitek még a csirkét? Ha egymód van rá, akkor ne nagyon nehéz és ünnepi receptek legyenek, a mindennapokhoz lenne erre szükségem. Köszi!


2017. okt. 3. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Kínai szezámmagos csirke, kukoricapelyhes csirke, zabpelyhes csirke, ananászos csirke, almás csirke, párizsi szelet, csirke különféle mártásokkal (pl. gomba, paradicsom), kijevi csirkemell, különféle töltelékes rántott csirke, joghurtos csirkemell, grillezett csirkemell,... elég sokféleképpen variálható szerintem :)


(én is szinte csak csirkét eszem amúgy a húsok közül)

2017. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

[link]


kb. 4500 csirkés receptből válogathatsz

2017. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a sajtos-sonkás hústekercset nagyon szeretem! Régen volt hozzá külön por (nem emlékszem melyik márka), de mostanában maggi tepsis húsos burgonya alappal csinálom. Csirkemell szeleteket sajtal és sonkával feltekerem, jénaiba teszem, a port a csomagolás szerint elkészítem és ráöntöm -> sütő. [Mmm, lehet holnap csinálok is! 😆]
2017. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Óvári, Dubarry, Hawaii, spenótos-ricottás, brokkolis stb ugyanezen az elven.

Paprikás csirke.

2017. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Szakítani kell az ilyen hülyékkel, nem bátorítani őket.
2017. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllői töltött csirkecomb

Csirkepörkölt és paprikás

2017. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bacon alatt sült almás sajtos rakott csirkemell.

Sajtos tejszínes rakott csirkemell.

Nagymama különleges sült csirkecombja.

Hagymás Sajtos sült csirke.

Tejszínes póréhagymás sült csirkecombok.

2017. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mansour ***** válasza:
100%

Hát a csirkét lehet legváltozatosabban elkészíteni, a viszonylag semleges íze miatt bármivel ízesíthető. Ami itt még nem került szóba az pl. a pirított csirke, ami rengeteg variációban készíthető. Az alapja mindig az, hogy a csirkedarabokat (comb, mell, esetleg szárny) zsiradékban elősütöd, kiszeded, a zsírjában hagymát pirítasz, visszateszed a csirkét és az egyéb hozzávalókat, felöntöd kis húslevessel és/vagy borral, majd készre párolod. Nekem a kedvencem a pirított csirke maregno módra: [link]


És ha kicsit belemész a kínai, indiai, vagy egyéb egzotikus konyhákba, teljesen új távlatok nyílnak meg. Ízelítőül két recept:

[link]

[link]

2017. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én közölném vele, hogy akkor főz magára, de velem nem cs.szik ki. Ennyi.
2017. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos ötleteket, főleg a recepteket! Mindenre rákerestem, sok nagyon jó volt, viszont sokat maximum hétvégén tudnék megvalósítani, mert másnap a dobozban, hidegen nem lenne jó. És még egy dolog, mi (a család többi tagja) nem szeretnénk minden egyes nap sem csirkét, sem bármilyen húst enni, úgyhogy a nagyon komoly receptek is kiestek, mert arra azért nincs kapacitás, hogy rendesen két külön menüt főzzek.


Kedves 2-es! Köszönöm a válaszodat, de jobban örültem volna személyes tapasztalatok alapján adott ötleteknek, gondolom neked nem ez a 4500 recept a kedvenc csirkeéleted, szívesen fogadnám, ha inkább azt írnád le!


Azoknak akik pedig leszólták a páromat üzenem, hogy nem ezen fog múlni! :)

2017. okt. 4. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!