Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tejpor mivel helyettesíthető?

A tejpor mivel helyettesíthető?

Figyelt kérdés
Rafaello-t szeretnék készíteni, de mindegyik recept írja a tejport. Én tejcukorérzékeny vagyok. A tej nem lenne gáz, mert van laktózmentes tej. De tejport azt mivel tudom helyettesíteni? Van esetleg valakinek olyan receptje, amiben nincs tejpor?
2010. máj. 27. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
pudinggal!
2010. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van esetleg recepted is, hogy pudinggal hogyan készítem el? Azt nagyon megköszönném:) Ha még van valakinek ötlete hogy készíthetem el tejpor nélkül az küldene receptet is hozzá???

A kedvencem a rafaello, de nem ehetem meg az allergiám miatt:(

2010. máj. 27. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Tejet is rakhatsz tejpor helyett, csak csökkentsd az egyéb folyadékok mennyiségét.
2010. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt valaki azt írta, hogy túróval csinálta tejpor helyett. azt nem tudom, hogy létezik e laktózmentes túró.

2010. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szójából készült tejporral. Én ebből szoktam, és nagyon finom.

Nekem is van egy raffaello receptem:

0,75 dl víz, 10 dkg porcukor, 12,5 dkg margarin, 200 g kókuszreszelék (+ egy kevés a végén a forgatáshoz), 12,5 dkg tejpor, és mogyoró (de lehet mandula, dió is).

A vízből és a cukorból szirupot főzöl, majd leveszed tűzről és még melegen beleteszed a vajat. Hagyod kihűlni, majd beleteszed a kókuszt és a tejport. Jól elkevered, hűtőbe teszed 1 órára. Majd kis darabokat veszel belőle, és vizes kézzel golyókat formálsz belőle, közepébe mogyoró. Majd kókuszba forgatás.

Nagyon finom! :-)

2010. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hol lehet beszerezni szójáből készült tejport?
2010. máj. 28. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!