Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tonhalas saláta tonhal nélkül?

Tonhalas saláta tonhal nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit hülye a kérdés, de már többször találtam olyan tonhalas saláta receptet, ami érdekesnek tünt. Csak mivel a tonhalat (meg más konzerv halat) nem birom megenni, ezért keresnék valami alternatívát.


Olyasmit keresek, ami a salátában hasonló jellegü - legalább is állagában -, meg valamennyire íz intenzitásban, mint a tonhal.

A halakon kivül tenget gyümölcsei az, ami még nem jöhet szóba.


Azt tudom, hogy maga az étel más lesz, mint eredetileg volt, de érdekelne, ki mit tudna elképzelni helyette, ami kellöen érdekes és jellegzetes lenne.

(Kérek mindenkit, aki azt akarná elmesélni, hogy tonhal nélkül más lesz, illetve, hogy a tonhal jó ízü, ne fáradjon a válasszal, mert ezeket én is már végiggondoltam!)


Elöre is köszönöm, aki segít!



2017. szept. 18. 17:06
 1/5 Mansour ***** válasza:
82%
Főtt csirkemell, pulykamell, esetleg tofu.
2017. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És ha esetleg friss halból csinálnál grillen valamit? Az végülis biztosan hal állagú lesz és nem konzerv :)
2017. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a konzervhalakkal van bajod, akkor fagyasztott szálkamentes halat párolj, és azt tedd salátába.

Bár nem tudom, mert a kérdésed a halat illetően kétféle.

Esetleg az íz miatt még el tudnám képzel, hogy valamilyen egzotikus halszósszal készítsd a salátádat.

2017. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket.
2017. szept. 18. 18:40
 5/5 Mansour ***** válasza:
68%
Az egzotikus halszószoknak elég sajátos ízük van, aminek semmi köze a tonhalhoz. Tehát tonhalas salátákba ezek nem valók, hacsak maga a recept nem írja...
2017. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!