Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzzek vagy ne főzzek?

Főzzek vagy ne főzzek?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel lakom, de néha szeretek kipróbálni új ételeket. A gond az, hogy utálom,ha más ott ül, néz és kommentál. Egyedül szeretek főzni, és tudom, hogy mindent úgy csinàlok, ahogy kell és minden rendben zajlott és olyankor jól is sikerül. Ha kiküldöm a többieket a konyhából, akkor háborognak, hogy miért nem segíthetnek, ha meg benn vannak megöl az ideg velük.

Különösen nagyanyàmmal, leül és matat, elveszi előlem, hogy ez már nem kell(pedig még kell), akkor folyton van nàla valamelyik ismerőse, akkor az is okoskodik, és pedig olyankor olyan nyomàs alatt vagyok,hogy nah vajon melyik mozdulatomba kötnek bele. Minden héten 1x legalább elgondolkozom rajta, hogy többet nem csinálok semmit,míg végre el nem költözöm, ami 1-2 év még kb.

Ti mit gondoltok?

24L


2017. szept. 5. 12:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
26%

Főzz és hallgasd meg a jótanácsokat, ha kéretlenek is. :)

Én is magamtól tanultam főzni és botrányos volt. Mai napig, így 25 év után is mindig meghallgatom a nálam jóval tapasztaltabbakat.

2017. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Minden nap, egész nap otthon ül mindenki a családból? Soha nem mennek sehova?
2017. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor főzőcskéztem, ha nem voltak otthon :) Olyan recepteket próbáltam ki, amiket otthon nem készítettek. Általában jó lett. Olyan sose volt, hogy ehetetlen lett volna. Úgyhogy nem piszkáltak és örültek, ha valami kajával várom őket haza.

Amikor elköltöztem, akkor többet főztem. Na akkor már volt olyan is, amit még én se szívesen ettem meg, annyira rossz lett :D De gyakorolni kell :)

2017. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyanyám non stop otthon van, mivel nem kell sehova menjen, mert hozzá járnak a barátnők.

Az nem jótanács,ha elviszi azt a hozzávalót, ami kell,illetve nem csinál ilyen ételeket, esetleg régen csinált valami hasonlót, amit már nem tud felidézni,hogy hogy csinált csak kijelenti, hogy nem így kell.

2017. szept. 5. 12:15
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha zavar, akkor hagyd a fenébe.


Én most kezdem igazán otthon érezni magam a konyháMban. Nálunk is ugyanezek mentek, a beleszólás, kivették a kezemből, stb.

Én egy év után eljutottam oda, hogy meg sem kérdeztem, mit kéne segíteni, úgysem volt jó semmi, amit csináltam.


Összekltöztem a párommal és imádok a konyhában lenni. Új ízek, kísérletezek (98%-ban tetszik neki), szenvedlyem a főzés :)

2017. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Duenna ***** válasza:
41%
Kérdező! Szerintem nem vagy elég határozott. Had mondják a magukét, és te is tedd a magadét. Amikor hozzád beszélnek, bólogass, és csináld úgy, ahogy te akarod. Azt ne engedd, hogy kivegyék a kezedből, mondd azt, hogy most úgy akarom csinálni, ahogy én látom jónak. Majd a végén döntse el mindenki, hogyan ízlett. És csináld tovább. Állj ki magadért határozottan.
2017. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudok úgy dolgozni ha nézik és kommentálják úgyhogy nagyon megértem a problémád.

Különben nem is tartom jónak amit csinalnak, folyamatosan kontrollálnak. Az életben meg nem tanulsz főzni ha egyszer se csinálhatod magad, folyamatosan kuktamunkára vagy kényszerítve. A főzni tanulásba bizony elrontott ételek is beletartoznak. Próbáld konkrétan megkérni nagymamád h most egyedül szeretnél főzni nem a többiekkel, ez igazán méltányolható kérés vagy főzz akkor mikor nincs ott senki (ha van ilyen)

és semmi baj nem lesz abból ha egy-két évig még nem főzöl.

2017. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Én sem szeretem, ha bent vannak, főleg, ha épp rosszul fordul meg a palacsinta. Úgy üvöltöttem, ha be akartak jönni segíteni, hogy meggondolták magukat. Én pedig nyugiban szépen megoldottam :)

Az én személyiségemmel inkább ne főzz nem egyedül. Én se bírnám sztoikusan kezelni mások zavarásait, ideges lennék, pedig nekem a főzés nyugis hobbi (jó, a kezdő palacsintasütésemben volt izgalom, de csak röviden, annyi belefért :P).


Ha valamiben segítség kell, szólok, kérdezek, amúgy nem.

2017. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Rossz irányból közelíted meg a problémát.

Ne várd meg míg beleszólnak, te kérdezz!

Csináltass vele olyant amit te nem szeretsz – Mama pucold már meg ezt a fokhagymát légyszi :D

Kotyogj bele a beszélgetésükbe.

Hallgass hangosan zenét, mondván ez téged inspirál.

Te irányíts, így nem tudnak téged irányítani , foglald el őket,így nem tudnak téged figyelni.

Én sem szeretem,ha valaki a hátam mögött áll és figyel,de ha észreveszem, mindjárt adok valami feladatot. ( Látom ráérsz, pucold már meg ezt a krumplit.vagy Összevágnád apróra a vöröshagymát?) Az esetek túlnyomó többségében kiderül,hogy az illető családtagnak halaszthatatlan dolga van a konyhán kívül, ha pedig éppen ráér, már nem is tud velem foglalkozni.

2017. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha feladatot adsz a mamának (krumplipucolás, hagymavágás .. stb )attól inkább még "vérszemet" kap, és az lesz a szilárd meggyőződése, hogy nélkülözhetetlen a konyhában.

Én a helyedben egy ideig hanyagolnám a konyhát, és , ha rákérdeznek a nagyik, hogy miért, akkor mondd meg nekik, hogy nem szeretsz aktív szereplőkkel együtt főzni.

Szeretnéd a sütés-főzés terén kipróbálni magad, lehetőleg egyedül.

Mellesleg a nagymamai tanácsok nem ártalmasak, akár hasznunkra is lehetnek, csak hát mindennek meg van a határa, és ez a határvonal (nevezzük türelmi szálnak )mindegyikőnknél más.Mindenkinél máskor szakad el az a bizonyos cérna.

Kitartást, és azért végleg ne add fel a főzési ambícióidat:)

2017. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!