Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sos! Kukacos főtt ételtől...

Sos! Kukacos főtt ételtől lehet bármi bajom?

Figyelt kérdés
Csirkepaprikást csináok vacsira, minden hozzávaló friss volt, de a husi kavargatása közben azt vettem észre, hogy 2-3 pici kukac úszik a szaftban! Lehalásztam őket, de most mit tegyek? El tudok vonatkoztatni attól, hogy gusztustalan, de ha eszek belőle lehet tőle bajom? Lehetett kukacos a fűszerpaprika, vagy az őrölt bors? Csak ezeket raktam zacskóból, nem tudok másra gyanakodni. Kidobtam őket a szemétbe, de a pörit sajnálnám.
2017. aug. 15. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
A főzés miatt a baktériumok elpusztulnak. Viszont lehetett romlott valamelyik összetevő ami okozhat problémát (megfosat)
2017. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Ahjj nemár😅😅 ba szki.
2017. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Dobd ki, mert különben így jársz te is:

[link]

2017. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Kidobnám az egészet.
2017. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy ha bármi "rossz" volt benne, az úgyis kifőtt, illetve nyersen is megesszük a kukacot pl. a cseresznyében. De üveges zöldborsóban, meggybefőttben is találtam már, szóval tuti fogyasztjuk őket, csak nem tűnik fel...
2017. aug. 15. 18:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Bassszus... áttúrtam az egész konyhát, hogy mu lehetett a gond, és most láttam meg, hogy a rokonoktól kapott házi kacsazsír, ami eddig a hűtőben volt, és amit a hagyma alá tettem penészes. :/ Biztos innen jöttek a kukacok is. A doboz tetején nem látszódott a penész, csak az alján. Wááááá, megy az egész így a kukába, 2 órányi munka után marad vacsira az üres főtt tészta... :'( :'( :'(
2017. aug. 15. 19:13
 7/13 anonim válasza:
81%

Valószínű a hússal volt a baj, az őrölt borsban nem fognak megélni :D

Amúgy egy gyomorrontás könnyen lehet a vége. Komolyabb baj azért aligha lehet belőle ha rendesen átfőtt az a hús, de azért nem biztos hogy megéri...

2017. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A hús szeletelése közben feltűnt volna, ha valami nem oké, de logikus, a fehér zsírban nem feltétlenül tűntek volna fel a fehér kukacok. :(

A pirospaprika szavatossága lejárt, ez most tűnt fel, még max. azzal lehetett gond, vagy nem tudom. Elkeseredett vagyok. És éhes. :'(

2017. aug. 15. 19:22
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Tejföl, sajt vagy mindkettő a tésztához ..esetleg ketchup.

Én ettem már sendvicskrémes tésztát is. :D

Tudom, nem ez volt a kérdés, de hátha segít.

2017. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Zsírban még életemben nem láttam kukacot és még csak nem is hallottam róla, hogy valaki találkozott volna vele.

A pirospaprikában viszont vidáman élnek a molykukacok.

Szerintem az lehet a bűnös.

Én sajnos nagyon undorodós vagyok, és nem bírnám megenni, bármennyire sajnálnám is a pörköltet.

2017. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!