Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megszeretnék tanulni főzni....

Megszeretnék tanulni főzni. Milyen étellel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Eddig csak a nagyon alapokat tudom: sült krumpli, rántott hús/zöldségek, tojásrántotta, tükörtojás, sült hurka/kolbász, sajtó tészta, túrós tészta.

Nem nagy szám, amit eddig tudok. Szeretnék megtanulni mást is sütni-főzni. Mivel érdemes kezdeni/folytatni? Szeretem a húsos ételeket.

Esetleg pizzát? (barátnőmnek megígértem, hogy megtanulok csinálni pizzát) Ha esetleg jó pizzatésztához tudnátok mondani jól bevált recepteket, azt megköszönném.



2017. aug. 12. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Pörkölt, sült húsok, szószos tészták. Ezek relative könnyűek, finomak. Tejfölös csirkemell pörköltet tésztával van hogy heti 3x készítem, borzasztóan finom, arra kell ügyelni hogy ne legyen alatta se sok víz mert akkor vizes folyós szaftja lesz és lefolyik a tésztáról, se kevés mert akkor meg odaég.

21F

2017. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
67%

Nagyon egyszerű, de mégis "több" a húsleves, ráadásul 2 az 1-ben, mert a főtt húst utána külön meg lehet enni valami mással.

A pörkölthöz csatlakozom jó kis nokedlivel.

Carbonara spagetti - nem porból, tejszínes szószos húsok (pl csirkemellből), a tokányok is egyszerűek és kiadósak.

Vagy ott a jó öreg rakott krumpli, igaz a sok vagdosás miatt sokáig tart.

Ez mind nagyon egyszerű és bármikor helytálló étel. Üzenetben szívesen segítek bevált praktikákkal, ha gondolod!

2017. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nagyon finom többször készítettem már.

2017. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


engem megtaníthatnál a kérdésedben említett "sajtó tészta" elkészítésére, eddig csak a betűlevest ismertem.


Mindenképp olyan kaja megtanulásával kezdd a sort, amit ettél már. Fontos, h legyen összehasonlítási alapod, tudod, azért.

2017. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
AMALFI LEMON CRÊPE SOUFFLÉ-t.
2017. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Levesek és főzelékek elég egyszerűek, én ezzel kezdeném.
2017. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pörköltet tanultam meg először főzni. Simát, tejfölöset. Tésztával, krumplival mikor mivel. Utána húslevest főztem, mert vasárnap volt. Ez sem nehéz, csak felteszel vizet főni, beleteszed a húst, lehabozod, félidőben beleteszed a zöldségeket, ízesíted. Főzöl ki hozzá kockatésztát, eperlevelet amilyen van, a levest leszűröd, a zöldségeket és a húsokat külön tálra teszed, a tésztát szűrőben folyó csapvíz alatt leszűröd, aztán csinálsz mondjuk sóskamártást, meggymártást, amit szeretnél a főtt hús mellé, másodiknak pedig a rántott hús, amit már tudsz :) Később rakott krumplit csináltam: megfőzöd héjastul a krumplit, a tojást. Meghámozod, felkockázod/karikázod őket. A kolbászt is felkarikázod. Egy kis bacon szalonna is mehet bele. Rétegezed. Krumpli, tejföl, tojás, tejföl, kolbász, tejföl, tojás és így tovább. A tetejére reszelt sajt :) Mi imádjuk. Ezt a 3 ételt csináltam meg legelőször, mikor összeköltöztünk.
2017. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
paprikás krumpli :)
2017. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!