Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítsek holnap ebédre,...

Mit készítsek holnap ebédre, ha már kifogytam az ötletekből?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már tegnap este megfőztem mára. Tyúkhúsleves cérnametélttel, és sertés pöri tarhonyával, savanyú ubival. Nálunk ez lesz ma az ebéd.
2008. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én több napra főzök, úgyhogy a menű a következő: Egyben sült fasírt, szójás mézes csirkefalatok, Csáky rostélyos, és Chili con carne. Ja, leves meg tárkonyos tyúkhús. Meg azt hiszem almás pitét sütök.
2008. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nálunk tojásleves, meg borított hús ( karajt kell lesütni hirtelen, gombát dínsztelni azt rá tenni a husira, rá egy szelet sonkát, arra sajtot és be a sütőbe amíg rá nem olvad a sajt), krumplipürével meg rizzsel.
2008. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gomba pörkölt rizzsel. Azért rizzsel, mert nincs itthon lisztem (hihetetlen), hogy nokedlit csináljak.

Majdnem gombás-borsos tokány lett belőle, de meggondoltam magam.

2008. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csinàlok:

mindenféle zäldség(paprika,paradicsom,krumpli,cukkini,gomba izlés szerint,répa esetleg ja meg hagyma összevàgva aprora.

Pici olajjal egy tàlban àtkeverem,hozzàadok rizset,1-2 csésze 4 személyre.

Füszerezem (vegeta,bors,so,fokhagyma,pici festöpaprika)megint összekavarom egy fakanàl segitségével,majd hozzàadok fél kilo daràlthusit(bàrmilyen fajta)

ujraösszekavarom.

Tepsibe,vagy tüzàlloedénybe oszlatom.

A rizs mennyiségétöl függöen vizet öntök rà(1 pohàr rizs=2 pohàr viz)

180 fokon sütöm.

Ha a burgonya és a rizs megpuhult,elzàrjuk a sütöt,és hagyjuk 10 percet még a melegben.(fontos hogy a viz elpàrologjon!

Aztàn tàlaljuk.

Nagyon finom,egyszerü,és olcso!

Pàrom anyukéàjàtol tanultam(szerb specialitàs)

A csalàd kedvence!

2008. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia!Mivel nekem 3 és 1 évesek a gyerekeim nincs idő több órás főzésre, úgyhogy ma krumplupüré volt halrúddal, holnap meg töltött káposzta lesz, grízgombócleves, meg zserbó.

De ha fölmégy a tutireceptek.hu oldalra, soha nem fogsz kifogyni az ötletekből.

2008. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Karfiol leves, fokhagymás sült oldalas,héjában főtt krumplival, savanyúval.

Gyorsan kész és nem macerás, 2 gyerek mellett ez sem mind1

2008. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mai napra Gulyásleves Somlói galuska az ebéd.
2008. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi az otleteket,nalunk regi szokas,hogy vasarnap husleves,rantott hus vagy porkolt vagy csirke,anyukam mindig ezt fozott hetvegen,o szegeny meghalt ket eve ,apukam velunk lakik es ugy kell osszehozzam a dolgokat hogy a hagyomanyokat se sertsem meg de azert valami ujitast is be kell vezetnem mert mar tul unalmas.
2008. okt. 18. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyorsan kell összedobni valami finomat(nemrég találtam ki),akkor karikákra vágok 3-4 virslit-sajtossal finomabb-és összepirítom 1-2 bögre tarhonyával.Kicsi pirospaprika rá a víz,összepárolódik és kész.Valamilyen savanyúval nagyon fini.Utoljára céklával ettük.

De a cigánypecsenye is gyors és finom.

Még rengeteg kipróbált ötlet:mindmegette.hu

2008. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!