Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hasábkáposztából főznék...

Hasábkáposztából főznék töltött kápit. Ugyanúgy leforrázzam mint ha édeskáposztával csinálnám?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 10. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Miaz?
2017. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi az a hasábkáposzta????
2017. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem azt akarta kérdezni, hogy ha a fehér káposztát leforrázza, utána már ugyanúgy főzhet-e belőle töltött kápot?


Olyasmit olvastam régebben, hogy a fehér káposztát ugyanúgy forrázzák + kenyérbél + fűszerek, mint amikor pl. a kovászos uborkát készítjük. És néhány napot hagyni kell állni, hogy a káp. egy kicsit érjen.

Még nem próbáltam, elvileg jónak kell lennie.

2017. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha savanyú káposztából főzöl akármit, azt nem kell leforrázni. Az édes, friss káposztát igen.

Ha a töltött kápi (ilyen étel nincs) töltöttkáposzta akarna lenni, az finomabb savanyú káposztából. De ha édes káposztából főzöd, akkor ahhoz feltétlen kell apró savanyú káposzta is, különben nem lesz jó.

2017. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

A káposztából kivágjuk a torzsát, és forró, sós vízben abáljuk.

A torzsa helyébe bökve egy nagy húsvillával kiemeljük a vízből a káposztafejet, lefejtjük a külső leveleket. Deszkára fektetve hűlni hagyjuk, majd a középső nagy eret kivágva két fél levélre teszünk szert.

A maradék káposztát apróra vágjuk.

A rizst félpuhára pároljuk, az is hűljön.

A hagymát, paradicsomot, sonkát, a maradék káposztát apró kockára vágjuk.

A darált húshoz adjuk a hagyma felét, a rizst, a tojást, sózzuk, borsozzuk, őrölt köménymaggal hintjük, jól összekeverjük.

Egy széles lábasba öntjük az olajat, elterítjük a maradék hagyma felét, a sonka felét, arra a paradicsom felét, a megvágott káposzta felét.

A fél káposztaleveleket úgy töltjük a töltelékkel, mint mikor a papírból zacskót tekerünk csúcsosra. A levélvégeket egyoldalra visszatömködjük. Sugarasan a lábasba helyezzük a töltött káposztákat.

Amikor az első sor betelt, ráhelyezzük a maradékot mindenből: sonka, hagyma, paradicsom, vágott káposzta.

Újabb sor töltött káposzta következik. A maradék abált levelekkel beborítjuk.

A leveskockákat fél liter vízben felforralva a halomra öntjük, lefedjük.

Lassú tűzön 1 órán át főzzük, a lángot kikapcsolva fél órán át pihentetjük.

Jó sok tejföllel tálaljuk, friss kenyeret adunk mellé.

2017. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez utóbbi a szabolcsi töltöttkáposzta, sokan szeretik, és valóban édeskáposztából főzik, paradicsommal, és kis tölcséreket formázva töltik meg.Egyben főzik meg a káposztát a torzsája nélkül- és pl a kolleganőm, ahogy megfőtt a káposzta, úgy szedi le leveleket, kierezi, és tölti meg tölcsér alakúra.

De a kérdést akkor sem értem...lehet, hogy lassú a felfogásom, soha nem hallottam még a hasábkáposzta kifejezést, így nem is tudom mi az.

2017. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A hasáb káposzta amit a savanyított hordós káposzta közé tesznek a hordóba egyben amikor savanyítják.
2017. ápr. 10. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Mifelénk is hasábkáposztának nevezik az egész káposztát, és aprókáposztának, amit összevágtak. Kész.
2017. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a savanyú káposzta? Mármint a levelei?

Azt nem kell forrázni.

Az édeset azért kell, mert kemény és úgy nehéz vele dolgozni, nem lehet formázni rendesen.

2017. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottam még hasábkáposztának híni az egész fej savanyított káposztát, de ettől még lehet.(mellesleg formailag mitől is lenne hasáb hm...)

A savanyított káposzta leveleit nem kell leforrázni, mert az érés során teljesen megpuhulnak. Ha nagyon vastag erei vannak, ebből is ki szoktuk vágni, de van, aki a kés nyelével csak megtöri, hogy hajlékony legyen.

Nálunk a savanyított szálaskáposzta mellett darabonként is lehet kapni a tölteni való leveleket.

2017. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!