Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Angol hozzávalók magyarra...

Angol hozzávalók magyarra átváltása?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy finom, egyszerű édességet. Segítenétek átváltani?

Magyar mértékegységgel miből mennyi kell?


2 cups heavy cream, 2 cups marscapone, the seeds from 1 vanilla pod, 2 egg yolks, 2 tbsp sugar, 2 cups nutella, 2/3 cup whole milk, 12 savoiardi biscuits



2017. jan. 15. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
A 2 bögre magyar mértékegységben is ennyi. A 2 tbsp az 2 evőkanál.
2017. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

A bögrével az a baj, hogy hiába írják át sokszor 250ml-nek vagy g-nak, nem ez a megfelelő átírása.


Mivel minden alapanyagnak eltérő a fajsúlya ezért a térfgatmértékegységet máshogy kell átszámolni grammra, mililiterre, stb.


Mivel a bögre egy térfogatot jelent, és egy bögrényi tej lehet, hogy 250ml, de egy bögrényi csokireszelék vagy liszt nem 250g lesz.


Na mindegy.

Úgy érdemes mérni, hogy fogsz egy mérőpoharat és amerikai recept esetén 240 ml VÍZNÉL mérsz mindent. Tehát az lesz egy "cup" liszt, ami a 240ml víz határát súrolja, és nem az, ami 240g lisztet jelöl.


Angol vagy ausztrál receptek esetén 250ml ez a határ.


Mivel NEM tudom fejből a tejszín és a mascarpone sűrűségét, nem tudom megmondani neked hány ml vagy gramm lesz ez átszámolva, ezért érdemes a poharas módszert alkalmazni.


Példának kedvéért míg egy "cup" cukor 200g, addig egy "cup" liszt csak 120-130g.

2017. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
52%

ez semmi bonyolult.

cup = csésze vagy bögre (gondolom inkább ez) de hivatalosan: 1 cup = 250 ml

pod = rúd

tbsp (tablespoon) = evőkanál


2 bögre tejszín

2 bögre marscapone

2 rúd vanilíából a mag

2 tojássárgája

2 evőkanál cukor

2 bögre nutella

2/3 bögre zsíros tej (nálunk ez 3,5%-os)

12 db babapiskóta

2017. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

#2 tw nagyon elvont vagy, mi olyan bonyolult abban, hogy teletölt valaki egy bögrét tejszínnel vagy liszttel?


Kérdező ez milyen recept? Azon kívül, hogy mocskosul édes és zsíros?

2017. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok elvont, csak azért írtam le mert sokan azt hiszik 1 bögre = 250g/ml és akkor mehet az átváltogatás. Az eredmény meg egy katasztrófa lesz.


Az egy bögrés megoldás a jó vagy a mérőpoharas. Csak meg akartam fogalmazni a miértjét.


Ahogy nézem amúgy ez valami babapiskótás krémes süti.

2017. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom, felétek ez hogy van, de nálunk minden egyes mérőpoháron / mérőedényen fel van tüntetve a "cup" is mint mértékegység a liter, milliliter stb. mellett. Csak a megfelelő sort kell nézni és addig tölteni a mérőedényt. Nem kell átváltogatni. -_-
2017. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!