Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyen elkészíthető,...

Milyen könnyen elkészíthető, főtt, tápláló kajákat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Külföldön tanulok még 2 hónapig, és főzni annyira még nem tudok. Próbálok megfelelően táplálkozni, csak tippeket keresek, hogy milyen könnyen elkészíthető kajákat lehetne csinálni, amihez egyszerűen be lehet szerezni a hozzávalót, nem nehéz megcsinálni stb.
2008. okt. 7. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rakott dolgok: rakott krumpli, rakott karfiol, rakott kel

keménytarhonya, krémlevesek.

Rántott husi, sült krumpli.

2008. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a rakottasokat ajánlom leginkább. Akár risszel, akár krumplival. Ha nincs sok időm többnyire ilyeneket sütök.

Rizsesen: darálthússal + karfiol vagy káposzta vagy cukkini.

Krumplival gombát, májat, brokkolit szoktam rétegezni.

Főtt tésztával is szoktam lerakni mindenféle zöldséget, ilyenkor a tésztához hozzákeverek tejföllel elkever tojást.

A tejben főtt tészta is egyszerű: száraz penne tésztát szórsz a jénai tálba, aztán leöntöd : 3 tojás+ só+1dl olaj+1 dl tejföl+tej. Annyi tej, hogy ez a massza ellepje a tésztát. Sütőben kb. fél óra alatt szép sárgára sül.

Sajttal gazdagíthatod.

Főtt egyszerű étel még a tokány. Ezt is rengeteg féleképp, sokféle hozzávalóból elkészíthető. Rizzsel még laktató is!

2008. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

sajtos-túrós-tejfölös tészta (25 perc)

makaróni (szárnyashússal kb. 60 perc)

zöldborsófőzelék tükörtojással vagy virslivel (fagyasztott zöldborsóból kb. 35-40 perc)

paprikás krumpli (hámozással együtt max. 60 perc)

2008. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!