Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet finoman tudtára...

Hogy lehet finoman tudtára adni a házigazdának hogy íztelenül főz?

Figyelt kérdés
Jön a karácsony, és rokonokhoz megyünk, sajnos ahol enni fogunk alig használnak fűszert...na meg paprikát sem. Sőt, legtöbb ételt a hagyományostól eltérően valami "újítással" dobnak fel. Mindig éhesen jövünk el mert az íztelen étel nem laktat, de kedvet sem ad ahhoz hogy szedjünk rendesen. Már ideje lenne szólni de nem tudom hogy kéne. (Szerintük "egészséges életmód" amit művelnek, de inkább az étel megszégyenítése jön ki csak belőle.)
2016. dec. 23. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Sárikám, van esetleg *-otok?

* paprikakrém, gulyáskrém, só, bors, kakukkfű, etc.

2016. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Több lehetőség létezik a közlésére . Nem kötelező lemenni sem rokonékhoz ha kínlódás az a nap .
2016. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
sehogy. ha nem tetszik az o foztjuk, akkor nem kell menni, vagy hivjatok meg ti oket.
2016. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

"Már ideje lenne szólni de nem tudom hogy kéne"


Sehogy. Semmi kozod hozza hogy ok hogyan foznek. Ha nem izlik nem eszel.

2016. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Kínáld be magad, hogy szívesen segítenél a főzésnél.
2016. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy ! Egy nap ki lehet bírni azt, és tudomásul lehet venni, hogy másképp főznek, mint mi. A meghívás gondolom szíves volt, a vendégeknek is illik ehhez méltóan viselkedni.

Ha pedig olyanoktól származik a meghívás, akik nekünk inkább kellemetlenek, mint kedvesek, akkor udvariasan kell elutasítani a meghívást, az alakoskodás hazug, álságos, hogy mégis elmentek és esztek a főztjükből.

Ez csak a privát véleményem.

2016. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Akkor te nálam is utálnál enni én is alig használok fűszereket, és nem paprikázok össze mindent. Exanyósom kajája számomra ehetetlen volt, kismilliónyi fűszerkészítményt rakott mindenbe... exem 2 hét alatt rászokott a főztömre, exapós meg tripla adagokat evett a főztömből, mert ellentétben a felesége főztjével, nem volt gyomorégése utána, az asszonyt meg inkább étterembe vitte, csak ne főzzön :D


Amúgy meg sózd meg a kaját só tuti van az asztalon vagy ne menj potyázni!

2016. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szólj neki. Ez nem egy egzakt dolog, ők így szeretik. Lehet hogy nekik a te főztöd borzalmas. Az én nagyszüleim úgy szétsóznak mindent hogy k..szottul csípi a pofám két falat bármi, ha ők jönnek hozzám meg pislognak mint hal a szatyorban hogy elfelejtettem sót használni.


Ha ennyire nem tetszik ne fogadj el ebédmeghívást. Menjetek csak kávéra, vagy menjetek étterembe.

2016. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

"...rokonokhoz megyünk..." tehát nem anyósék, ill. nem a te szüleid. És ezek szerint már többször is ettetek náluk, ha ennyire tudod, hogyan is főznek.

Mondd meg nekik, hogy az idén nem ti mentek hozzájuk, hanem te hívod meg őket! És majd nézd meg, hogy ők a te főztödből mennyit is esznek!

Ha tisztességgel telepakolják a tányérjukat és be is kanalazzák, akkor csak egyetlen dolog lehet: azért főznek ilyen ízetlenül, mert azt várják, mikor hárítjátok már el a meghívást.

2016. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell tudtára adni - ugyanis nekik így ízlik.

(Ez ugyanolyan, mintha ök szólnának, hogy nálatok ehetetlen az étel, mert agyonsózzátok/agyonfüszerezitek)


Az ízlésröl vitatkozni nem érdemes, mindenki oylan ételt eszik/föz, ami neki tetszik.


A helyzet megoldása: visztek magatokkal sót, paprikát, egyéb füszereket, amiket hiányolni szoktatok, és utánfüszerezitek.

Ha netán rákérdeznek, akkor csak annyit kell mondani, hogy ti erösebben füszerezett ételeket szoktatok meg, és ezért tesztek hozzá még füszereket.

2016. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!